Hajdukovci vratili Šibenik na vrh

Hajduk IImdash;Mosor 3:2 (Prskalo 2x, Hairlahović / Vukčević, Koštić)
Na pomoćnom igralištu Poljuda gledatelji su danas mogli vidjeti čak 5 pogodaka, a Hajduk je nakon neočekivanih kikseva u Pločama i Zmijavcima pobijedio lidera i vratio Šibenika na vrh. Poveo je Mosor preko Vukčevića da bi preko Prskala i Hairlahovića bijeli preokrenuli rezultat. Hairlahović je pogodio s 11 metara nakon što je Letica srušio Mastelića. Ipak na poluvrijeme se odlazi s neriješenim rezultatom nakon dalekometnog šuta Koštića, lopta je dirala nekog od obrambenih igrača Hajduka. Pobjedu Hajduku donio je Prskalo u 90. minuti svojim drugim pogotkom. Gostujući navijači nisu lako prihvatili postignuti pogodak, tražili su nedozvoljenu poziciju, no čini se bez osnova mdash; Prskalo je ušao iz drugog plana i iskoristio priliku. Ovim porazom Mosor je ponovno prepustio lidersku poziciju rivalima iz Krešimirovog grada.

Junakmdash;Šibenik 0:1 (G. Živković)
Junak je bolje krenuo u utakmicu, imao više od igre na početku, no bez ozbiljnije prigode. Šibenik je do pogotka došao u 25. minuti nakon što je po desnoj strani prošao Ante Živković, odigrao povratnu loptu na vrh kaznenog prostora, koju koristi drugi Živković (Grgo) i pogađa mrežu nemoćnog Banića. Do kraja susreta nekoliko prigoda Šibenčana, no najprije Ante Živković, a onda i Rendić ne uspijevaju reagirati na pravi način. Zaslužena pobjeda narančastih u Sinju, iako ne i okrunjena sjajnom igrom. Bodovi su ipak bili najvažniji, a s obzirom na rezultat u Splitu Šibenik svakako ima razlog za slavlje.

Zmaj M.mdash;Neretvanac 2:0 (Kelez, Rašić)
Nakon što su u posljednjem kolu preuzeli od GOŠKmdash;a posljednju poziciju na ljestvici, Makarani su dočekali možda i ponajbolju momčad ovog proljeća. Barem do današnje utakmice. Neprepoznatljivi Opuzenci danas praktično nisu ozbiljnije zaprijetili vratima Franića. Zmaj je poveo preko Keleza u prvom dijelu, da bi konačni rezultat postavio Rašić. Zaslužena pobjeda crvenih, prva nakon dužeg vremena, dok se pristup i igra gostiju ne mogu lako shvatiti.

Neretvamdash;Val 1:1 (Brečić/Škopljanac)
Još jedan loš nastup zabilježila je momčad Neretve, koja je na proljeće neprepoznatljiva. Iako nisu mijenjali igrače, drugi dio sezone igra je promjenjiva uz puno oscilacija. Kaštelani su poveli preko Škopljanca, da bi bod Metkovcima donio Dragan Brečić na početku drugog dijela.

Zagoramdash;GOŠK 1:1 (Bakić/ Gavrić)
Dubrovčani su se nakon samo 7 dana vratili na najlošiju poziciju, na kojoj su proveli sedam mjeseci. No ponovno je to bio dobar GOŠK, kojemu je nedostajalo malo smirenosti i sreće u završnici. Poveli su gosti na Borovištu preko Valentina Gavrića u 77. minuti, da bi u posljednjim trenucima, nakon kornera Bakić pogodio mrežu Gospara. Nesreća i nesmotrenost GOŠKmdash;ove obrane za još jednom izgubljene bodove u samoj završnici.

BŠK Zmajmdash;Primorac 1929 4:0 (Balić 2x, Vrkić 2x)
Blaćani su u tjednu uoči utakmice saznali loše vijesti, naime napadač Čubrilo je ozlijedio rame još u susretu s Pločanima. Operacija je nužna i za njega je ova sezona nažalost završena. Možda upravo za svog suigrača crveni su odlučili dodatno se angažirati i uvjerljivo nadigrati goste iz Stobreča. Početak je bio furiozan, već nakon nepunih 15 minuta bilo je 2:0, a na poluvremenu sigurnih 3:0, dva pogotka postigao je Balić, jednoga Vrkić. Konačni rezultat djelo je opet Vrkića. Dva dvostruka strijelca za uvjerljivu pobjedu Zmaja.

Omišmdash;Croatia 2:1 (Žilić 11m, Bauk/ G.Karoglan)
Prava drama je viđena danas na ušću Cetine u dvoboju momčadi s dna tablice. Sve je mirisalo na remi bez pogodaka do pred sami kraj. A onda par minuta prije isteka regularnog dijela najprije Jure Žilić pogađa iz jedanaesterca za slavlje domaćina. U 92. minuti G. Karoglan pogađa za 1:1 i činilo se veliki bod za Croatiju. Isti igrač zbog skidanja dresa prilikom slavlja dobiva drugi žuti što će se pokazati kobnim za goste jer u 95. minuti Bauk donosi ogromna tri boda Omišu.

Solinmdash;Jadran LP 2:1 (Kapetanović 2x/ Barbir)
Nakon poraza u Opuzenu Solinjani su dočekali još jednu ekipu iz Doline. S novim trenerom Marinovićem Jadranaši su neopterećeni stigli u Solin. Kapetanović je dva puta pogađao za Solin, dok je pogodak za Jadran djelo Barbira.

Kamenmdash;Hrvace 4:2 (Vuksan, M.Jonjić, R.Puljiz 2x/ Barać 2x)
U petak je već odigrana prva utakmica kola. U Ivanbegovini su domaći nogometaši dočekali Hrvace. Dok domaćinu gori pod nogama i svaki bod im je presudan, Hrvačani su istaknuli ambiciju za treće mjesto. Kamen nije pobijedio nikog već 4 kola, štoviše nikom nije postigao ni pogodak u ta 4 kola. I onda u samom jednom susretu tresu mrežu protivnika upravo 4 puta. Hrvatin Gudelj se nije upisao u strijelce, a Hrvace su prilično kompromitirale visoki plasman s dva uzastopna poraza od momčadi sa začelja.