Hajduk prvenstveni lider nakon 728 dana, Kalinić kapitulirao nakon 776 minuta

Pred 8.374 gledatelja Hajduk je na Poljudu svladao Lokomotivu sa 2:1 (1:0) te je nakon 728 dana barem privremeno preuzeo lidersku poziciju na ljestvici MAXtv Prve lige.

Momčad Damir Burića dominantno je otvorila susret te je zaprijetila preko MIlića u 9. minuti koji je pucao iz slobodnog udarca sa 20-ak metara, a lopta je prošla malo pored gola. Samo minutu kasnije Balić je uposlio Vlašića koji puca iz okreta, ali pogađa samo vanjski dio mreže. Pritisak Hajduka isplatio se u 29. minuti. Bili se ubacio u napad te je odigrao dupli pas sa Vlašićem nakon kojeg je na vrhu šesnaesterca pronašao Sušića koji prezicnim udarcem šalje loptu iza Zelenike. Primljeni pogodak trgnuo je gostujuću momčad koji je nakon njega počela više misliti na napad. Prvi udarac prema Kaliniću uputili su nakon kornera u 38. minuti. Pucao je Perić, ali poviš gola.

Golovi:

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili igrači Sretena Ćuka što im je u 55. minuti donijelo izjednačenje. Fiolić je ubacio iz kornera, Milić nije dobro ispratio Andrijaševića te bivši nogometaš Hajduka glavom postiže zgoditak. Tako je niz Lovre Kalinića u uzastopnim minutama bez primljenog gola zaustavljen na brojci od 776. Bijeli ponovno dolaze u vodstvo u 65. minuti. Sušić je uposlio Milića koji sa lijeve strane šalje prizeman centaršut na pet metara gdje pronalazi Tudora koji je zakucao loptu pod gredu.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao pa su Bijeli i 11 prvenstvenu utakmicu u nizu ostali neporaženi, a uz to su barem do sutrašnjeg susreta između Rijeke i Dinama na Rujevici preuzeli prvu poziciju na ljestvici. Prekinut je pak niz od 8 uzastopnih prvenstvenih utakmica bez primljenog zgoditka što je apsolutni rekord Majstora s mora u povijesti. Sreten Ćuk pak ni u četvrtom susretu na klupi Lokomotive nije došao do prvenstvene pobjede, dosad je osvojio samo jedan bod.