Gužva na vrhu, Elsner krenuo pobjedom

Stožicama odigrali Gorica i Olimpija. Nakon odlaska Rodolfa Vanolija na klupu zeleno – bijelih sjeo je Luka Elsner, koji je na prvenstvenom debiju mogao proslaviti važna tri boda. U špicu napada postavio je iskusnog Leona Benka, no on ipak nije uspio nauditi hrabrim gostima iz Nove Gorice, tako da su domaćine spašavali rezervisti. U završnici susreta su se za dodatan impuls u ofenzivnim akcijama Olimpije pobrinuli Julius Wobay i Etien Velikonja, a potonji je u 87. minuti hladnokrvno realizirao udarac s bijele točke nakon nespretnog igranja Andreja Kotnika rukom u svom šesnaestercu.
“Izgubili smo utakmicu, iako smo odigrali dobro. Mislim, da bi morao sudac imati malo više osjećaja kod situacija, kao što je bila za kazneni udarac. Nema se više puta nisu svirali ovakvi jedanaesterci,rdquo; bio je nakon susreta ljut trener Gorice Miran Srebrnič. Na drugoj poziciji se s Goricom izjednačio Koper, koji je protiv Krškog došao do tri boda zahvaljujući odličnoj reakciji hrvatskog braniča Tonija Datkovića nakon prekida, a svoje navijače su glatkom pobjedom proti fenjeraša iz Radomlja razveselili Mariborčani. Rudarje pogotkomDominika Glavinepoveo protivCelja, no gosti su u nastavku utakmice preokrenuli rezultat u svoju korist, a pored dvostrukog strijelcaDalibora Volašaza Celje je zabio iLovre Čirjak.

Domžale
su se namučile protiv Aluminija, kojem je u završnici ponestalo snage. Sedam minuta prije kraja vodeći pogodak za žute iz Domžala zabio je rezervist Marko Alvir, dok je pobjedu domaćina u posljednjoj minuti potvrdio Žan Majer. Prva liga Telekom Slovenije, 8. kolo: Olimpija – Gorica 1:0 (0:0), Rudar – Celje 1:3 (1:1), Luka Koper – Krško 1:0 (0:0), Maribor – Radomlje 4:0 (2:0), Domžale – Aluminij 2:0 (0:0).

Olimpija 16, Gorica in Luka Koper 15, Maribor i Domžale 14, Rudar i Celje 10, Krško 9, Aluminij 7, Radomlje 3.