Gorica preuzela vrh, Zahovič zabio nakon 13 sekundi

Sedmo kolo Prve lige Telekom Slovenije najviše zadovoljstva donijelo je navijačima Gorice, koja je pobjedom protiv Domžala zauzela prvo mjesto. Dok je Maribor u gostima svladao Celje, Olimpija je doživjela novi poraz na domaćem stadionu.

Prvu utakmicu sedmog kola u petak popodne su odigrali nogometaši Radomlja i Krškog. U ne pretjerano kvalitetnom, ali uzbudljivom susretu, momčadi su podijelile bodove, a za pobjedom ipak više mogu žaliti gosti, koji su izjednačujući pogodak primili u 88. minuti. Radomlje su povele pogotkom Dušana Stojiljkovića u 23. minuti, no Krško je zahvaljujući Martinu Kramariču i Roku Baskeri preokrenulo rezultat u svoju korist, a za remi se pogotkom iz bijele točke pobrinuo Igor Barukčič.

U petak je bilo uzbudljivo i u Novoj Gorici, gdje su gostovale Domžale. Prvi strijelac lige Sandi Arčon doveo je Goricu u prednost već u 6. minuti, a nakon tuga su inicijativu preuzeli gosti, koji su preko Elvisa Bratanovića izjednačili u 61. minuti. Domaćini su u završnici susreta opet stisnuli gas in zahvaljujući Arčonu u 74. minuti opet došli do vodstva, dok se za konačnih 3:1 pobrinuo Rifet Kapić.

Subota je donijela novu lošu predstavu Olimpije, koja je u domaćim Stožicama pokleknula protiv Kopra. Ljubljančani su imali više udaraca prema vratima, no opet su se istaknuli neefikasnošću, dok je na drugoj strani jednu od rijetkih prilika gostiju u pogodak pretvorio Ruben Belima. “Bez golova ne možemo do pobjeda. Očigledno su igrači nakon osvojenog naslova prvaka u prošloj sezoni pod pritiskom. Moram razgovarati s njima, a u prvenstvenoj pauzi imat ćemo dovoljno vremena za analize,” kazao je nakon susreta trener Zmajčeka Rodolfo Vanoli.

U prvom nedjeljnom susretu Rudar se s lakoćom prošetao do bodova na gostovanju kod Aluminija, dok je Maribor u susjedskom derbiju u Celju unatoč dosta šarenom sastavu lako došao do nova tri boda, s kojima se približio vodećim momčadima. Maribor je prošli tjedan momčad ojačao povratkom Dejana Mezge i Luke Zahoviča, a sin sportskog direktora Zlatka je postigao pogodak za konačnih 0:3 samo 13 sekundi nakon što je s klupe ušao u igru.

Prva liga Telekom Slovenije, 7. kolo: Gorica – Domžale 3:1 (1:0), Radomlje – Krško 2:2 (1:1), Olimpija – Luka Koper 0:1 (0:0), Aluminij – Rudar 0:3 (0:1), Celje – Maribor 0:3 (0:0). Ljestvica: Gorica 15, Olimpija 13, Luka Koper 12, Maribor i Domžale 11, Rudar 10, Krško 9, Aluminij i Celje 7, Radomlje 3.