Futsal: Argentina osvojila Svjetsko prvenstvo

Argentina je po prvi put povijest postali svjetski prvak u futsalu svladavši u Caliju Rusiju rezultatom 5:4 (2:1). Poveli su Rusi kojima je ovo kao i Argentini bilo prvo sudjelovanje u finalu. U 16. minuti susreta precizan je bio Eder Lima. Međutim Argentina se odmah vraća u igru preko A. Vaporakija, a u posljednjoj minuti prvog poluvremena u vodstvo ih iz kaznenog udarca dovodi Cuzzolini. Početak drugog dijela susreta donosi izjednačenje za Rusiju za koju ponovno pogađa Eder Lima, ali slavlje je kratko trajalo jer Argentina ponovno vodi. Ovaj put precizan je bio Brandi koji odmah potom pogađa i za 4:2. Rusi potom uvode igrača-vratara što su Argentinci iskoristili i na prazan gol preko C. Vaporakija postižu svoj peti zgoditak. U finišu susreta Rusija je ublažila rezultata preko Lyskova te Edera Lime koji je realizirao kazneni udarac te je tako postao prvi igrač u povijesti koji je u finalu zabio hat-trick. Za potpuni povratak više nije bilo vremena. Argentina – Rusija 5:4 (2:1)
(Eder Lima 16, 22, 40; Lyskov 40 / A. Vaporaki 16; Cuzzolino 20; Brandi 22, 23; C. Vaporaki 39) U utakmici za treće mjesto Iran je nakon boljeg izvođenja penala bio bolji od Portugala te je tako ostvario svoj najbolji plasman u povijesti. U regularnom dijelu utakmice bilo je 2:2, a u izvođenju penala ključnim se pokazala šesta serija kada Joao Matos pogodio stativu, a Javid je potom donio tijumf Iranu. Iran – Portugal 2:2 (penali 4:3)
(Kazemi 26, Javid 36 / Cardinal 21, 21) Uoči početka finala predsjednik FIFA-e Gianni Infantino je uručio prigodan poklon futsal legendi Falcau koji se oprostio od aktivnog igranja. Falcao je jedini igrač koji je sudjelovao na pet svjetskih prvenstava. Dva puta je bio prvak svijeta, dva puta je proglašen za najboljeg igrača, a jedan put je bio i najbolji strijelac turnira. Nakon finala su dodijeljene i pojedinačne nagrade. Za najboljeg igrača turnira proglašen je Fernando Wilhelm iz Argentine, najbolji strijelac sa 12 postignutih golova je Ricardinho iz Portugala, a najbolji vratar je Nicolas Sarmiento iz Argentine. Nagradu za fair-play dobio je Vijetnam.]]>