Fratelli d’Italia: Pregled 19. kola Serie A

Talijani su odigrali prvo ligaško kolo u novoj godini, kojim su ujedno zaključili i prvi dio natjecanja. Većina favorita namučila se za pobjede, Juve je nastavljao obarati rekorde, a glavna zvijezda vikenda bio je vremešni igrač iz gradića Galliate. Utakmica Pescare i Fiorentine odgođena je zbog loših vremenskih uvjeta.

Vječni mladić Maccarone

U vremenima kada se polako opraštamo od brojnih nogometnih ikona Serie A još uvijek postoje igrači koji prkose godinama i vremenu modernog nogometa. Jedan od njih je i Massimo Maccarone, koji je u rujnu napunio tridesetsedam godina. Seniorsku karijeru započeo je davne 1998. godine u Milanu, gdje nije uspio zabilježiti niti jedan nastup pošto je poslan na posudbe u Modenu, Prato i Varese. Početkom 3. milenija u Pratu i današnjem klubu Empoliju doživio je pravu eksploziju što nije nezapaženo prošlo u Middlesbroughu, koji ga je doveo u svoje redove 2002. godine. Posebno se sjećamo prve sezone i njegove suradnje s Alenom Bokšićem u napadu. Kao i veliki broj talijanskih igrača nije se snašao izvan Apenina, pa su ga Englezi brzo vratili u Italiju gdje je dvije godine igrao po posudbama. Englesku je definitivno napustio 2007. godine i potpisao za Sienu. U tri godine nastupa ostavio je veliki trag u Toskani. Nakon kratkih epizoda u Palermu i Sampdoriji vratio se u Empoli, klub svoje mladosti, gdje već petu sezonu uspješno nastupa, u prosjeku zabijajući i svako treću utakmicu. Maccarone je bio čovjek odluke i proteklog vikenda.

Ove subote Empoli i Palermo otvorili su 2017. godinu važnim dvobojem u borbi za ostanak. Palermo je većim dijelom susreta bio opasnija momčad traživši pobjedu i potpuni priključak sa Toskancima. Empoli se vodio onom “bolje vrabac u ruci, nego golub na grani”, pa je stidljivo izlazio sa svoje polovice, čuvavši “nulu” i četiri boda prednosti. Golova nije bilo sve do 78. minute, kada je prethodno opisana legenda Massimo Maccarone ušao u igru i odmah u prvom dodiru s loptom izborio jedanaesterac, nakon što ga je za ruku povukao branič Sicilijanaca Cionek. Rutinski je izveo najstrožu kaznu i odveo svoju momčad na plus sedam u odnosu na protivnika i zonu ispadanja.

All Goals Highlights HD – Empoli 1 – 0… by ZidaneHD

Mučenje favorita

Pretendenti na europske pozicije imali su izuzetno težak vikend, iščupavši trijumfe protiv nominalno slabijih protivnika. Napoli je dugo gubio na San Paolu protiv Sampdorije autogolom Hysaja, da bi u posljednjih petnaest minuta uspio preokrenuti. Najprije je Gabbiadini izjednačio, a onda je Tonelli na asistenciju Strinića u petoj minuti sudačke nadoknade, svojim prvijencem za klub, donio pobjedu. Zadnja pobjeda Sampe u Napulju datira još iz 1998. godine.

Napoli 2-1 Sampdoria All Goals Full… by HdGoal

Inter se pod Stefanom Piolijem pomalo penje na ljestvici i hvata priključak u borbi za Europu. Na Dacia Areni nisu izgledali najbolje. Domaćin je vodio golom Jankta, bio bolji takmac većim dijelom susreta, dvaput gađao vratnice, ali je Inter na individualnu kvalitetu Perišića stigao do preokreta. Naš reprezentativac pogađao je kasnim golovima u prvom i drugom poluvremenu. Trenutno je na brojci od šest zgoditaka ove sezone.

Udinese vs Inter 1-2 All Goals and Higlhights 8… by dailymotionfootballgoals

Teško je do pobjede došao i Lazio na Olimpicu. Ciro Immobile zabio je u 90. minuti gol odluke protiv Crotonea, prekinuvši tako post od sedam utakmica bez da je našao put do protivničke mreže. Apstinenciju od zgoditaka prekinuo je i Carlos Bacca, koji je u 88. minuti dvoboja protiv Cagliaria zabio za pobjedu, nakon gotovo 600. minuta bez gola.

LAZIO – CROTONE 1-0 , IL GOL DI IMMOBILE CON LA… by Lalaziosiamonoi

Genoa se na Marassiju nadala da bi mogla prekinuti negativan niz protiv Rome i nastaviti biti ovosezonska “crna mačka” za velike klubove, nakon što su na domaćem terenu već svladali Milan, Juventus i Fiorentinu. Ipak, Roma je naučila lekciju od prethodnika i deveti put u zadnjih deset dvoboja savladala Genou. U tome im je pomogao Izzo, autogolom u 36. minuti. Ekipi Ivana Jurića ovo je već četvrti poraz u posljednjih pet ligaških dvoboja.

Izzo Own Goal HD – Genoa 0-1 Roma – 08.01.2017 HD by Live1Goals

Rekordni Juve i leteća Atalanta

Juve je neprikosnoveni vladar Serie A zadnjih pet sezona. Može ih se uhvatiti na krivoj nozi, čak im i oteti poneki trofej, poput Milana u Superkupu, ali kontinuitetu nitko ne može držati korak s njima. U nedjelju navečer su se lagano obračunali s Bolognom pobjedivši je 3:0, dvama zgoditcima Higuaina i jednim Dybale. Tako su na argentinski pogon došli do 26. uzastopnog slavlja na domaćem terenu. Ne samo da je to rekord u Italiji, nego je i treći najduži niz u ligama “petice”. Rekord drži momčad Barcelone koja je u razdoblju od 1958. do 1960. zabilježila 39 domaćih trijumfa zaredom, a na drugom mjestu je St. Etienne koji je 1974. – 1975. svoje goste 28. puta u nizu ispratio pognutih glava sa svojeg stadiona.

All Goals highlights – Juventus 3-0 Bologna… by Live1Goals

Atalanta nastavlja svoju čudesnu sezonu. U utakmicama u kojima bi očekivali da bi se mogli mučiti zbog zatvaranja protivnika oni nemaju nikakvih problema. Protutnjali su Veronom i već u prvom poluvremenu imali velikih 3:0. Do kraja su rutinski odradili posao za svoju najuvjerljiviju gostujuću pobjedu još od 1962. i slavlja nad Spalom od 5:2. Papu Gomez postigao je prvu “doppiettu” za momčad iz Bergama.