Fratelli d’Italia: Juventus porazom vratio nadu izazivačima (VIDEO)

Fiorentina je sinoćnjom pobjedom protiv peterostrukih uzastopnih osvajača Scudetta vratila zanimljivost u vrh Serie A. E sad, glavno je pitanje da li je borba za naslov samo povremeni privid koji se ukaže kada Juventus kiksa? Talijanska javnost uporno traži nekakvu zanimljivost u borbi za vrh, pa se svako spoticanje Stare dame doživljava kao povratak neizvjesnosti.

Nakon dvostrukog posrtanja u Milanu i poraza od Genove, Juve je novim krivim korakom i četvrtim ligaškim porazom ove sezone vratio nadu izazivačima na tron, da ove sezone ipak nešto mogu napraviti po tom pitanju. Prošle sezone imali su katastrofalan start, ali su sve uspjeli nadoknaditi serijom od 24 pobjede u 25 utakmica u Serie A. Ove godine ruše rekorde na domaćem terenu gdje su stopostotni, no na gostujućim terenima u devet utakmica slavili su samo pet puta, a ostatak su bili već navedeni porazi. I ne samo da su to bili porazi već je Juve nadigran u svim tim dvobojima. Sinoć ih i je nadigrala Fiorentina, a torinski gigant probudio se tek nakon drugog primljenog pogotka.

Nikola Kalinić zabio je u 37. minuti na asistenciju Bernardeschija svoj deveti ligaški pogodak ove sezone još jednom pokazujući svoju važnost za ekipu Viola. Bivši igrač Hajduka radio je konstantan nered u protivničkoj zadnjoj liniji dopustivši tako svojim veznjacima da i oni visoko pritisnu Juventusovu momčad. Posebno se to očitovalo u prvom poluvremenu, kada je Juventus bio gotovo bezopasan, a Fiorentina je često prijetila nakon osvojenih lopti u središnjici. Bitna komponenta sinoćnje pobjede bio je i drugi hrvatski reprezentativac Milan Badelj, koji se nesvakidašnjim zgoditkom u 54. minuti upisao u strijelce. Velika stvar za momčad Paola Souse bio je i povratak Borje Valera nakon ozljede, a njegova pojava rasteretila je u središnjici Matisasa Vecina i Badelja. Iz kola u kolo sve bolje igra i Federico Chiesa. Sudjelovao je kod drugog pogotka i preko krila bio stalna opasnost po Juventsuove bočne braniče. Gonzalo Higuain golom iz gužve u 58. minuti probudio je uspavanog prvaka iz sna. Kao što i dolikuje velikim momčadima i Juve je na individualnu kvalitetu dočekao dvije prilike za izjednačenje, ali je prvo Higuainu vratar Viola obranio udarac, da bi Paolo Dybala iz izgledne prilke nekoliko minuta prije kraja poslao loptu nebu pod oblake. Ruku na srce bod nisu ni zaslužili i bila bi prava šteta da Fiorentina pobjedom nije okrunila svoju vjerovatno najbolju predstavu dosadašnjeg dijela sezone. Pred Maxom Allegrijem zadatak je da otkrije zašto mu momčad ove sezone posrće na svakom ozbiljnijem ligaškom gostovanju.

All Goals highlights – Fiorentina 2-1… by mohtv

Roma, Lazio i Inter nastavljaju s dobrom formom

Roma je u Udinama upisala šestu pobjedu u zadnjih sedam prvenstvenih ogleda i nastavlja puhati za vratom vodećem Juventusu. Jučer im je bio dovoljan pogodak Radje Nainggolana u uvodnim minutama, a nemiran ostatak susreta prouzročio im je Edin Đžeko promašenim kaznenim udarcem. Kazna ipak nije stigla i Roma se opet nada da borba za naslov nije gotova.

Njihov gradski suparnik Lazio igra sezonu iznad očekivanja. U goste mu je na Olimpicu ovog vikenda stigla momčad Atalante, koja je također jedno od najugodnijih iznenađenja lige. Nažalost po njih dobre igre zapazili su i veliki klubovi, koji su im već na početku prijelaznog roka počeli otimati igrače. Gagliardini je već postao član Intera dok je Matias Caldara potpisao je za Juventus, ali ipak ostaje na posudbi u klubu iz Bergama. Uz to je i vratar Sportiello pojačao je redove Fiorentine. Usprkos podređenoj igri uspjeli su preko robusnog napadača Andree Patagne povesti na Olimpicu. Vodili su sve do prve minute sudačke nadoknade prvog poluvremena kada je Srbin Milinković-Savić glavom poentirao za izjednačenje. Pobjedu Laziu već drugu utakmicu zaredom donosi Ciro Immobile iz jedanaesterca kojeg je i sam izborio u 68. minuti. Treneri obiju ekipa zbog isključenja su kraj utakmice odgledali s tribina.

Inter se ponovno mučio protiv slabijeg protivnika čak dopustivši Chievu da povede i drži vodstvo sve do zadnjih dvadeset minuta. Strijelac za “Leteće magarce” u 34. minuti bio je veteran Sergio Pellissier, kojemu je to bio 103. gol u Serie A. Preokret je nagovijestio Mauro Icardi, svojim petnaestim pogotkom u prvenstvu, a Perišić i Eder su u završenim minutama dovršili obrat, ostavivši Inter na pet bodova od toliko željenog trećeg mjesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu Prvaka.

All Goals highlights – Inter 3-1 Chievo – 14… by mohtv

Putnici u Seria B već se znaju

Trebalo bi se čudo dogoditi da dogodine ponovno gledamo Palermo, Crotone i Pescaru u najelitnijem talijanskom nogometnom razredu. Sva njihova nemoć iskazana je i ovog vikenda. Crotone je bez ispaljenog metka poražen na vlastitom stadionu od Bologne (0:1). Strijelac je bio Blerim Džemaili, a mogli su južnjaci proći i gore da su igrači Roberta Donadonija bili precizniji.

Palermo je stradao u Modeni kod Sassuola. Sicilijanci su poveli, da bi do kraja susreta doživjeli pravi potop primivši četiri pogotka zaredom. Golgeterski se s dva pogotka iskazao “ptica selica” Alessandro Matri. Trenera Di Francesca može veseliti što je Domenico Berardi zabilježio prvi start u početnih jedanaest nakon kolovoza.

Pescara se u Napulju držala jedno poluvrijeme. U nastavku su ih redom slomili Tonelli, drugim zgoditkom u dva kola, kapetan Marek Hamšik i Belgijac Dries Mertens. Poraz je ublažio najbolji igrač gostiju Gianluca Caprari, koji će vjerovatno s Pescarinim odlaskom u Seria B napustiti klub.