Praznik rada nije bio neradan za nogometaše Varteksa jer su u sklopu 24. kola MŽNL Čakovec-Varaždin ugostili ekipu Plitvice iz Gojanca.

Prolom oblaka koji je pozdravio igrače na samom početku utakmice probudio je nogometaše obje ekipe u ovom pospanom danu.Prvo su domaći u 8. minuti zaprijetili iz slobodnog udarca Soksera, da bi gosti u 10. minuti na nekoliko trenutaka imali kazneni udarac koji je poništen zbog prethodnog zaleđa.

U 14. minuti Varteks dolazi u vodstvo. Odlično je iz kornera ubacio Sokser, a Vukman nebeskim skokom šalje loptu u nebranjeni kut vratara Kosa. Varteks tu nije stao pa u 18. minuti odlično prolazi Požgaj, ali Kos još bolje brani. Plitvica nikako ne uspijeva prenijeti loptu sa svoje polovice pa se nižu šanse Milaka, Vukmana i Kuhara, da bi u 26. minuti bumbari digli prednost na 2-0. Odlično je ubacio danas odlično raspoloženi Požgaj za Puclina,koji nije imao težak posao te je rutinirano svladao vratara gostiju. Katastrofa gostiju bila je na pomolu kad je Kuhar oteo jednu loptu domaćoj obrani, sjurio se sam prema Kosu koji je samo mogao po loptu u mrežu. Grogirani gosti i dalje nisu mogli naći lijek za rastrčani Varteks pa samo Kos spašava da rezultat na ode na 4-0. Ne zadugo, jer već u 36. minuti opet Kuhar u jednoj solo akciji izlazi sam pred Kosa i već je 4-0.Za potez prvog poluvremena pobrinuli su se napadač gostiju Mario Horvat i vratar domaćih Saša Dreven. Prvi je odlično iz poluvoleja gađao suprotne rašlje Drevenova gola, a vratar Varteksa još je bolje izvadio taj udarac.

I u drugo poluvrijeme bolje ulazi Varteks pa u 49. minuti nakon tiki-take u gostujućem kaznenom prostoru Sokser tuče tik kraj vratnice, a u 50. Puclin odlično ubacuje, no u zadnji trenutak spašava Kos.Igrala se 58. minuta, a Varteks je poveo 5-0. Dugo je kombinirao Varteksov vezni red da bi stvar odlučio završiti Kuhar topovskim udarcom sa 20 metara i prvi hat trick u dresu bumbara.

Mogao je Kuhar i po četvrti zgoditak ali u 62. minuti Kos još jednom spašava goste. Opet Kuhar prijeti u 68. Nakon što je nanizao pola gostujuće ekipe ali opet je Kos pobjednik.U 76. minuti u listu strijelaca upisao se kapetan Borna Radić čiji je udarac sa dvadesetak metara domaća obrana minaimalno skrenula, ali dovoljno da prevari svoga vratara. Radić opet prijeti u 82. no umjesto sedmog gola, do svog počasnog stigli su gosti, u 84. Patrik Horvatvara nemoćnog Drevena.U 88. minuti Varteks ipak dolazi do sedmog gola. Kuhar je ukrao još jednu loptu, sjurio se prema golu Plitvice te idealno asistirao Cvetku koji nije imao pretežak posao gurnuti loptu u prazni gol, na opće oduševljenje prisutnih gledatelja, a skupilo ih se oko 300.

Ovom pobjedom Varteks je izbio na 5. mjesto, a sljedeću utakmicu igra u subotu u Jurovcu, gdje odlazi Poletu iz Svetog Martina na Muri.