Nogometaši Varteksa nisu uspjeli iznenaditi Jalžabet, drugoplasiranu momčad prvenstva na njihovom terenu. Iako su se u prvom poluvremenu odlično držali, pad koji je uslijedio u drugom dijelu bio je dovoljan za domaćine da osiguraju vrijedna tri boda u borbi za naslov. Evo kako je izgledao tijek susreta iz minute u minutu.
90+3′ – Kraj, zaslužena pobjeda Jalžabeta koji je iskoristio pad gostiju u drugom poluvremenu.
89′ –velika šansa drugog napadača Jalžabeta. Hanc puca, Dreven opet odlično brani
88′ – opet Medved u šansi. okrenuo je Vukmana, ali Dreven odlično brani
82′ – Varteks opasno živi, još jednom domaćini pogađaju okvir Drevenovih vrata, ovaj puta lijevu vratnicu
8
1′– s desne strane ubcio je Viteza, a Medved sa 7 metara pogađa prečku
78′ -Sokser se sam izborio za šansu, udrac sa 16 metara ide tik kraj lijeve Špicereve stative
73′ -Hanc je fino okrenuo Mišaka, odlično puca, ali Dreven bez problema brani

62′ – GOL 1-0,korner s lijeve strane, najviši je bio Tomislav Medved, a lopta od prečke odlazi u gol Drevena
58. nova šansa, ovaj put za Jalžabet. Hruško šalje u istu onu bijelu Kiu koju je u prvom dijelu pogodio Kuhar
55′ –fino je domaći veznjak Petar Friščić primjetio da je Dreven daleko od svog gola, odlično puca, ali Dreven u zadnji trenutak lovi loptu ispod svoje prečke
53. prekid sa desne strane za domačine, Dreven odlazi u prazno, a Medved sa 2 metra promašuje prazan gol
52′ –odličan ulazak u 2. poluvrijeme i 300 okupljenih gledatelja može uživati u dobroj utakmici
51. Kuhar je pobjegao u kontru, domaća obrana prvi nalet brani, lopta dolazi do Soskera koji nije opasan za gol Jalžabeta
50. fina minijatura Soksera i Kuhara, Kuhar puca, Špicer lako brani
49′ – Kuhar iz lošeg kuta sam na Špicera, veliku šansu bumbara neutralizirao je Špicer koji se bacio u noge Kuharu i čisto mu uzeo loptu

47′ –
fino se svog čuvara oslobodioMedved, odlično pucao, ali lopta odlazi metar od vratnice Drevena

46′ –
počelo je 2. poluvrijeme

45′ –
kraj prvog dijela 0-0. realan rezultat u poluvremenu bez previše šansi, ali sa puno trke i zalaganja

43′ –
najbolja šansa Jalžabeta. Sam je loptu potegao Hancpreko cijelog terena i sa 25 metara snažno odapeo, a lopta odlazi nekoliko centimetara od rašlji vratara Varteksa

42′ –Varteks najbliže do sad do vodstva. ubacio je Sokser iz kuta, visoko skače Vukman, a lopta odlazi blizu lijeve vratnice Špicera

36′ –dugu rovovsku bitku u sredini terena prekinu je Kuhar koji sa 30 metara gađa visoko preko gola i pogađa bijelu Kiu čiji će vlasnik već sutra morati potražiti novi retrovizor jer mu je Kuharova lopta “skinula” isti

27′ –odlično je kroz sredinu prošao Milak, domaćini ga ruše, a sa 18 metara, blago iskosa, Vukman šalje loptu visoko preko gola

23′ –tek nekoliko mjesta ostalo je prazno na stadionu u Jalžabetu, simpatičnom zdanju koji je dio investicije od 11 milijuna kuna koje je Općina Jalžabet uložilo u svoju sportsku infrastrukturu

16′odlično je lijevi bok probio Hruško, a u posljednji trenutak Vindiš spašava ispred Medveda

14′ – velika šansa Varteksa,KuharzaCvetka, ovaj neometan sa 14 metara šalje loptu visoko preko gola

7′ –bolje su krenuli domaćini, par opasnih ubačaja sa obje strane, no gosti uspijevaju spriječiti Jalžabet da dođe do udarca prema Drevenu

1′ –utakmica je počela,a prvi sa centra krenuli su domaći nogometaši

Međužupanijska liga Čakovec-Varaždin polako se primiče kraju, a četiri kola prije njenog kraja nogometaši Varteksa gostuju u Jalžabetu kod istoimenog domaćina.Dok Varaždincima ova utakmica ne znači previše, Jalžabetu bi gubitak bodova značio i gubitak naslova prvaka. Loša proljetna izdanja Jalžabet su sa mjesta jesensko prvaka bacila tri boda iza lidera prvenstva Nedelišća koje je za Jalžabetom na kraju jeseni zaostajalo 5 bodova.