‘Farmaceuti’ upisali važnu pobjedu protiv Intera u Zaprešiću (VIDEO)

U pretposljednjoj utakmici 31. kola Hrvatski Telekom Prve lige Slaven Belupo je pred 263 gledatelja rezultatom 1-3 (0-1) svladao Inter u Zaprešiću i tako stigao do pete prvenstvene pobjede u sezoni, prve u gostima.

Strijelci za goste bili su Goda, Čanađija i Delić, dok je za domaće mrežu zatresao Tsonev.

Farmaceuti do rezultatske prednosti stižu u 6. minuti. Izveo je Krstanović brzo prekid gostiju i odigrao lijevo za Godu koji je pobjegao Bosecu iza leđa i dodirom iz prve loptu proslijedio u mrežu za 0-1 Slaven Belupa. Bio je to prvi ovosezonski pogodak za 21-godišnjeg Godu, drugi u seniorskoj karijeri.

U 16. minuti prvi put prijeti Inter. Rak je ubacio iz kuta, a u skoku je najviši Andrej Šimunec čiji udarac glavom odlazi malo pored vratnice.

U prilikama vrlo siromašnoj igri bilježimo dalekometni pokušaj Čanađije s nekih 20 metara u 40. minuti, no otišla je lopta pristojno pored okvira Matkovićevih vrata.

Na poluvremenu Toplak u svlačionici ostavlja Šimunca, a u igru šalje Stevena Lušticu.

Div iz pregrađa do izjednačenja stiže u 55. minuti. Goda je izgubio loptu koju mu je oteo Bosec i odigrao u sredinu za Tsoneva, a 23-godišnji Bugar udarcem s nekih deset metara pogađa za 1-1 i svoj drugi pogodak u dresu Intera.

Gosti do nove rezultatske prednosti stižu nakon lijepe akcije u 58. minuti. Krstanović je odigrao naprijed u sredinu za Bongonguija koji lijepo odlaže desno za natrčalog Čanađiju, a 25-godišnjak udarcem iz prve matira Matkovića za 1-2. Bio je to prvi pogodak za Čanađiju u ovoj sezoni, ukupno šesti u prvoligaškoj karijeri.

Samo dvije minute poslije Farmaceuti odlaze na dva razlike. Karlo Plantak je ubacio s desne strane skroz na lijevu gdje loptu prima Mateas Delić i pogađa mrežu za 1-3 i svoj drugi ovosezonski ligaški pogodak, ukupno 33. u 251 HNL nastupu.

U 77. minuti Toplak radi posljednje dvije promjene, umjesto Tsoneva i Ivana Čelikovića u igru su ušli Kaluđerović i Haramustek.

Dvije minute poslije i Sertić se odlučuje na izmjenu, umjesto Bongonguija je ušao Mihael Mladen.

U 81. minuti dobra situacija za domaće. Mamut je jedan snažan udarac na pet metara pokušao glavom skrenuti u okvir vrata, no lopta ipak odlazi visoko iznad.

Pet minuta poslije Inter je imao dvije odlične situacije pred vratima domaćih. No prvo je gužva u kojoj je vratar Filipović napravio dvije velike pogreške prošla nekažnjeno, a nekoliko sekundi poslije udarac Muhara s nekih 18 metara u korner odbija gostujući vratar.

Luka Menalo je u igru ušao u 88. minuti umjesto Mateasa Delića.

U 90. minuti Menalo je na dodavanje Krstanovića izašao u odličnu situaciju pred Matkovića koji brani njegov udarac upućen s nekih osam metara.

Na isteku druge minute sudačke nadoknade ponovno dalekometnim udarcem prijeti Karlo Muhar, no i ovaj njegov pokušaj (od bloka) ne pronalazi mrežu te odlazi malo iznad okvira vrata.

U petoj (i posljednjoj) minuti sudačke nadoknade igru je napustio Ivan Krstanović umjesto kojeg je ušao Mateus Lima.

Momčad Ivice Sertića tako je upisala petu prvenstvenu pobjedu u sezoni i stigla do 29 bodova te preskočila na ljestvici Inter, koji je ostao na 28, sa šest bodova više od pretposljednje Istre 1961.

Inter u sljedećem kolu gostuje na Poljudu kod Hajduka, dok će Slaven Belupo biti domaćin Osijeku u Koprivnici.

Od 16:30 u Zaprešiću počinje susret 31. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem Inter dočekuje Slaven Belupo.

U tri prethodna međusobna ovosezonska susreta ove dvije momčadi svaka je upisala po pobjedu u Koprivnici (2:1, 0:1) dok u prvom susretu odigranom u Zaprešiću nije bilo golova.

Samir Toplak i Ivica Sertić su dvoboj odlučili započeti sa sljedećim početnim sastavima: