‘Farmaceuti’ hrabrom igrom s igračem manje osvojili bod u Osijeku (VIDEO)

U posljednjem susretu programa 23. kola Hrvatski Telekom Prve lige Osijek i Slaven Belupo su na stadionu Gradski vrt odigrali neriješenih 1-1 (1-0). Gosti su od 28. minute zbog dva žuta kartona Gode igrali s igračem manje.

Strijelci u posljednjoj utakmici kola bili su Mirko Marić za domaćina, te Mateus Lima za goste.

Prvi su zaprijetili gosti i to već u 25. sekundi utakmice kada je Bruno Bogojević nakon bijega po desnoj strani gostujućeg napada pucao s nekih 17 metara, no Malenica dobrom reakcijom odbija u korner.

Do vodstva Osijek stiže već u 5. minuti. Ubačaj iz kuta izveo je Pilj, lopta dolazi do Mirka Marića na drugoj vratnici, a on mirno iz blizine pogađa za 1-0. Bio je ovo 11. prvenstveni pogodak za Marića u aktualnoj sezoni, te se ovim učinkom izjednačio s Komnenom Andrićem na ljestvici najboljih strijelaca HT Prve lige.

U 11. minuti dobra situacija za Osijek nakon Marićevog dodavanja za Špoljarića, no pokušaj potonjeg iskosa s desne strane je blokiran i odbijen u korner.

S obzirom na prilikama potpuno siromašan period upisujemo i situaciju iz 25. minute kada je Matej Jelić nakon ubačaja Menala s lijeve strane gostujućeg napada u izglednoj situaciji s nekih sedam metara pucao visoko iznad okvira vrata.

U 28. minuti Farmaceuti ostaju s igračem manje. Bruno Goda je u pokušaju spriječavanja kontre gostiju rukama srušio Marina Pilja i zaradio drugi žuti karton. Prvi žuti Pajač mu je dodijelio već u 9. minuti kada je visoko podignutom nogom u protivničkoj polovici opasno startao na Alena Grgića.

U 34. odlična situacija za Osijek, Pilj je u kontranapadu dodao za Marića čiji udarac s nekih 11 metara brani Filipović, u nastavku lopta ponovno dolazi do Pilja koji pokušava atraktivnim udarcem, no od bloka gostiju odlazi u ubačaj iz kuta za domaće.

U 36. igru u redovima gostiju napušta Matej Jelić, a ulazi Mateas Delić.

U 43. još jedna dobra polukontra domaćih koju je povukao Kristal Abazaj, no njegov udarac nakon oličnog solo prodora brani Filipović, a u nastavku je atraktivan pokušaj Špoljarica ponovno blokiran i izbačen u korner nakon kojeg je Škorić poslao loptu malo pored desne vratnice.

Na poluvremenu Zekić radi prvu izmjenu, umjesto Marijana Ćavara ušao je Karlo Kamenar.

U 52. minuti prva dobra situacija u nastavku. Grgić je s desne strane napada kvalitetnom prizemnom loptom povratno pronašao Špoljarića čiji udarac s nekih 10 metara odlazi malo iznad grede.

U 54. igru u redovima domaćih napušta Domagoj Pušić, a na travnjak ulazi 21-godišnji Danijel Lončar.

Osijek je blizu drugog pogotka na utakmici bio u 60. minuti kada je nakon odličnog solo prodora Abazaja po lijevoj strani napada lopta od gostujućeg igrača završila na gredi.

Abazaj ponovno prijeti u 64. minuti, no njegov udarac visoko u bliži kut u korner dobrom reakcijom odbija Filipović.

U 66. igru u redovima Farmaceuta napušta Stipe Bačelić Grgić a umjesto njega ulazi 26-godišnji Brazilac Mateus Lima.

Ivan Dolček umjesto Luke Menala u 75. minuti je bila posljednja izmjena koju je napravio gostujući trener Ivica Sertić.

U 82. posljednja izmjena kod Osijeka, iz igre izlazi Josip Špoljarić, a umjesto njega ulazi Marko Dugandžić.

Gosti do izjednačenja stižu nakon ubačaja Marka Karamarka u 86. minuti, najviši u skoku bio je Brazilac Lima koji lijepim udarcem glavom loptu šalje u mrežu za 1-1 i svoj treći prvenstveni pogodak u dresu Farmaceuta.

Nakon primljenog pogotka sa svih tribina se počelo oriti: “Zekiću, odlazi!”.

U 88. su gosti uspjeli odigrati i jednu odličnu kontru, no Bogojević je nakon zaobilaženja Malenice otišao previše lijevo i nije mu ostalo ništa nego pokušati ubaciti u sredinu za siugrače, no obrana domaćih čisti.

U 93. još jedna prilika za goste nakon kontre, ovaj put Malenica brani pokušaj Dolčeka.

U konačnici je tako susret, kojeg je Osijek prema prilikama trebao i riješiti još u prvih 45 minuta, okončan bez pobjednika.

Osijek je u sljedećem kolu domaćin Lokomotivi u Gradskom vrtu, dok će Slaven Belupo, bez danas kartoniranih (posljedično i suspendiranih) Čanađije, Šarlije, Bačelića Grgića i Gode, u Koprivnici ugostiti Hajduk.

U posljednjem susretu programa 23. kola Hrvatski Telekom Prve lige u Osijeku se na stadionu Gradski vrt sastaju Osijek i Slaven Belupo.

Današnji sraz bit će ukupno 64. međusobni u Prvoj HNL za ova dva kluba, a uspješniji su s 25 pobjeda na kontu današnji gosti, koji uz taj učinak imaju i 16 remija. Osijek je u međusobnim ligaškim susretima s Farcamecutima slavio 22 puta, a gosti u Osijeku imaju svega 6 pobjeda, posljednju upisanu u 18. kolu sezone 2014/2015 kada su slavili rezultatom 2-3.

U dvije utakmice odigrane u aktualnoj sezoni prvi susret odigran u Osijeku u okviru 5. kola je okončan bez pobjednika (1-1), dok je utakmica 14. kola završila 0-2 slavljem Osijeka u Koprivnici.

Glavni sudac današnje utakmice je Igor Pajač iz Zeline, a pomoćnici će mu biti Bojan Zobenica iz Velike Gorice i Krunoslav Ambrinac iz Zagreba.

Treneri Zoran Zekić i Ivica Sertić na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: