Dva Zmaja protiv dva Primorca, Hajduku opet poraz

Neretva – Zagora 2:0 (L.Bubalo 41′, Brečić 60′)

RNK Zmaj – Primorac Biograd 2:0 (I.Rašić 44′, Ćelić 73′)

Mosor – Croatia 1:3 (Vučemilović-Alegić 9′ / Koštić 12′, Vuksan 23′ 68′)

OSK Otok – Junak 0:4 (Sablić 6′ 81′, Velemirović 17′, Banić 73′)

Kamen – Val 5:3 (Klarić-Dračar 39′, Češljar 45′, Juričić 50′, B.Kujundžić 59′, Žaja 79′ / Marinović 26′ 85′ Konsa 77′)

Solin – Hajduk II 2:0 (Pezo 39′, Farić 80′)

Hrvace – JadranLP 5:0 (Vuković 2′, Marunica 34′, Mamut 56′ 78′, Maganić 62′ )

Neretvanac – Omiš 3:1 (Juričić 11′, Štimac 54′, Deak 68′-11m / Koštić 61′)

Primorac 1929 – BŠK Zmaj 3:3 (Boljat 24′, Tomaš 36′, Ćaleta 56′ / Čubrilo 53′ 63′ , Prižmić 68′)

Odigrano je i osmo kolo 3.HNL jug, a zanimljivost ovog kola je bio dvostruki sraz Zmaja i Primorca. Ždrijeb je naime htio da se u istom kolu susretnu Makarani i Biograđani te Stobrečani i Blaćani.

Makarski Zmaj u subotu je dočekao Primorac iz Biograda i napokon prekinuo dugi niz bez pobjede. Crvene je u vodstvo doveo Ivan Rašić na samom kraju prvog poluvremena. Pobjedu je potvrdio Roko Ćelić u 73.minuti, nakon što je ušao sa klupe. Treba istaknuti da je crvenima posao otežalo isključenje Nikole Rašića, no ovaj put ni igrač manje nije momke trenera Talajića spriječio da napokon ostvare pobjedu i fenjer prepuste Zagori. Zagora je otputovala za vikend na noge Neretvi, kojoj se nakon duže pauze vratio prvi vratar Rolj. Neretva je imala kontrolu nad igrom, no do golova su bijelo-plavi došli nakon prekida. Prvi gol djelo je mladog Luke Bubala, koji se najbolje snašao nakon ubačaja Brečića, igrala se 40. minuta. U drugom dijelu konačni rezultat postavio je opet Dragan Brečić. Najbolji igrač Neretve i jedan od zaštitnih znakova dalmatinskog nogometa pogodio je iz slobodnog udarca sa nekih 20 metara. Vratar Zagore Jelić bio je nemoćan, neobranjiv udarac u same rašlje. Neretva je ovaj put bila bolja, a crveni su preuzeli posljednje mjesto na ljestvici.

Mosor je nastavio sa lošim izdanjima, nakon što je u utorak pomalo iznenađujuće otkinuo bod lideru u Opuzenu. U goste im je došla ove sezone jaka Croatia i preokrenula rezultat. Poveli su rano domaći preko najboljeg igrača Vučemilović-Alegića, no već u 23. minuti bilo je 1:2. Konačni rezultat za tri boda gostiju postavio je Vuksan pred kraj utakmice. Mosor je susret zaključio sa igračem manje, nakon što je Vardić isključen u 74. minuti. Prava golijada viđena je u susretu Kamena i Vala, čak osam pogodaka. Poveli su gosti preko sjajnog Marinovića, a onda je krenuo Kamen. Do poluvremena uspijevaju izjednačiti i povesti, a igrom dirigira sjajni Petar Kljenak. U nastavku ista slika, Kamen pojačava ritam i postiže još dva gola za visokih 4:1. Smanjili su gosti preko Konse, Kamen odmah postiže i peti pogodak da ne bi bilo dvojbe, strijelac je Žaja. Konačni rezultat postavio je Marinović svojim drugim pogotkom. Kamen je izgledao dobro, postigli su čak pet pogodaka uoči teškog gostovanja u Blatu sljedeće kolo.

Pravu demonstraciju nogometa i vlastite snage prezentirale su Hrvace protiv pločanskog Jadrana. Čak 5 golova u mreži mladog Čaglja za visoku i uvjerljivu pobjedu domaćih. Tek što je počela utakmica Vuković je pogodio za vodstvo domaćina, kapetan Marunica zabija za 2:0. Do kraja Hrvace su letile na pogonu mladih Mamuta i Maganića za konačnih 5:0. Visoka pobjeda za potvrdu mjesta u vrhu 3.HNL jug, a mogla je biti i još izraženija. Mogu li Hrvatačani do samog vrha, kojeg je u subotu barem privremeno preuzeo Solin? Solin je svakako ekipa koja je pokazala ambicije i kvalitetu da osvoje natjecanje, a u subotu su pobijedili i mladu momčad Hajduka. Bolji su bili modri tijekom čitavog susreta, a poveli su preko Peze u 39. minuti. Konačan rezultat postavio je Farić u 80. minuti iz slobodnog udarca za veliko slavlje modrih. Hajduku je ovo četvrti uzastopni poraz, pogled na ljestvicu ne ulijeva povjerenje, a loše igre još manje.

U Otoku je na Golim Brdima odigran derbi sinjske krajine. Bila je to prva međusobna ligaška utakmica u povijesti, a koja je privukla solidan broj gledatelja. Očekivala se ipak izjednačenija utakmica no što je to bila.Junak je bio bolji protivnik, poveo s 2:0 u ranoj fazi susreta te nisu dopustili domaćinima da se vrate u susret. Naprotiv, u drugom dijelu zabili su još dva pogotka za konačnih 0:4, a strijelci su bili Sablić (2), Velemirović i Banić, Otočanin koji je u Junak stigao zimus baš iz OSK-a. Junak je tako ostvario prvu gostujuću pobjedu u ovoj sezoni, dok su Otočani ponovno u lošem nizu budući su upisali dva uzastopna poraza.

Nedjelja je donijela posljednje dvije utakmice kola. Drugi dvoboj Zmaja i Primorca, završio je podjelom bodova. Stobrečani i Blaćani, odigrali su efikasnu utakmicu sa čak 6 pogodaka. Sjajan povratak crvenih iz Blata, koji su uspjeli uzeti bod nakon što su gubili 0:2 i 1:3. Treba istaknuti 2 pogotka Čubrila i jedan Ante Prižmića. Bez Ercegovića i Cicijelja, uzeli su bod kod dobrog Primorca i uz Hrvace jedini ne znaju za poraz. Treba reći da je Primorac dobar dio drugog dijela igrao sa igračem manje. U Opuzenu je ekipa Neretvanca zadržala lidersku poziciju nakon zaslužene pobjede protiv Omiša. Poveli su domaći preko Juričića, povećao je Štimac. Ipak Omiš se ne predaje, Koštić smanjuje udarcem glavom. Do kraja susreta Plava Makinja potvrđuje pobjedu nakon jedanaesterca, kojeg je sigurno realizirao kapetan Dino Deak. Nakon osam kola Neretvanac je prvi na tablici što je veliki uspjeh za mladu momčad, koja je uoči prvenstva ostala bez 2 najbolja strijelca i nekoliko važnih igrača.

Na listi strijelaca na vrhu suŽeljko Sablić iz Junaka iLuka Juričić iz Neretvanca sa 7 pogodaka, a prate ihŠime-Josip Pedišić iz Vala, Branko Čubrilo(BŠK Zmaj) te Ivan Mamut iz Hrvaca sa po 6 postignutih golova.