Dva pogotka Santinija – u leđa mu gledaju Balotelli, Gomis i Falcao (VIDEO)

Hrvatski napadač Ivan Santini postigao je dva pogotka u susretu 16. kola francuske League 1.

Njegov Caen na svomMichel d’Ornano stadionu odigrao je neriješenih 3-3 u srazu s Dijonom. 27-godišnji Hrvat prvi pogodak na susretu postigao je u 24. minuti glavom, na ubačaj Karamoha.

Dvije minute poslije Dijon dolazi do izjednačenja pogotkom Lees Meloua, a u 31. gosti ostaju s desetoricom na travnjaku zahvaljujuć drugom žutom kartonu za Bouku Moutoua.

Santini
u 37. minuti lijepo okreće čuvara i donosi novo vodstvo svojoj momčadi.

Do kraja poluvremena asistent za prvi Santinijev pogodak, Karamoh zabija za 3-1, rezultat s kojim se otišlo na odmor. U nastavku gosti usprkos brojčanoj inferiornosti stižu do boda. Pogotkom u 53. (Diony) i autogolom (Yahia) u 81. minuti utakmice stižu do 3-3, što je na kraju bio i konačan rezultat ovog susreta.

Santini je travnjak napustio u 80. minuti, a zahvaljujući današnjem učinku stigao je ukupno do7. prvenstvenog pogotka ove sezone. Trenutačno se nalazi na diobi 4. mjestaljestvice najboljih strijelaca francuske League 1. U leđa mu gledaju igrači poput Balotellija, Gomisa i Falcaoa.

Nadamo se da će hrvatski napadač nastaviti s dobrim predstavama u Francuskoj i možda nekim čudom natjerati izbornika reprezentacije Čačića Antu da ga pozove na okupljanje nacionalne selekcije.