Dva gola Plazibata, strijelci Rebić i Perišić! Prvijenci za Mancea, Marića i Galovića! (VIDEO)

Ivan Perišić

Od hrvatskih nogometaša u subotnjim su se utakmicama u strijelce upisali Ante Rebić, Ivan Perišić, Stipe Plazibat dva puta, Stipe Bačelić-Grgić, Tomislav Bušić, Vedran Jugović. Prvijence su zabili Antonio Mance, Mirko Marić, Nino Galović i Ljuban Crepulja. Asistencije su upisali Hrvoje Milić, Duje Čop, Ivan Runje i Karlo Bručić dok je Dražen Bagarić za svoj tim izborio kazneni udarac.

Od trenera, uspješni su bili samo Niko Kovač i Nenad Bjelica, remije su upisali Damir Burić i Slaven Bilić, dok su poraženi Goran Sablić i Ivan Leko.

Niko Kovač, Ante Rebić (Eintracht Frankfurt) – Njemačka

Nakon niza loših rezultata, Eintrach Frankfurt kojeg vodi naš Niko Kovač slavio je na svom terenu protiv Augsburga rezultatom 3-1. Iako su gosti poveli na početku utakmice, Kovačeva momčad uspjela se vratiti i upisati tri boda. U tome im je pomogao i hrvatski napadač Ante Rebić koji je postavio konačan rezultat u prvoj minuti sudačke nadoknade, to je njegov drugi pogodak u prvenstvu. Eintracht se nakon nepotpunog 30. kola nalazi na osmoj poziciji Bundeslige s 41 bodom, isto koliko i Koln, te bodom manje od Werder Bremena koji se nalazi na mjestu koje vodi u Europsku ligu.

Hrvoje Milić (Fiorentina), Ivan Perišić (Inter) – Italija

Fantastičan susret igran je u Firenci, gdje je Fiorentina rezultatom 5-4 svladala Inter. Hrvoje Milić bio je asistent prvog pogotka u 23. minuti, dok je Ivan Perišić bio strijelac prvog pogotka gostiju šest minuta kasnije. Perišić je u 88. minuti nakon pogotka upisao i asistenciju. Perišić je odigrao cijeli susret za Inter, dok je Brozović ušao s klupe u 76. minuti. Kod domaćih cijeli susret odigrali Milić i Milan Badelj, a Nikola Kalinić nije bio u kadru za današnju utakmicu. Perišiću je to bio deseti prvenstveni pogodak u sezoni.

Duje Čop (Sporting Gijon) – Španjolska

Sporting Gijon remizirao je (2-2) na gostovanju kod Osasune zahvaljujući golovima u posljednjih deset minuta. Asistent za drugi pogodak u 81. minuti bio je hrvatski napadač Duje Čop koji je odigrao cijeli susret.

Stipe Plazibat (Home United) – Singapur

Hrvatski napadač Stipe Plazibat nastavio je sa svojom dobrom formom s dva nova pogotka danas. Njegov Home United remizirao je (2-2) na gostovanju kod Warriorsa, a Plazibat je bio strijelac u šestoj iz kaznenog udarca, te u 47. minuti. Ovo mu je već deseti pogodak nakon samo pet kola. Njegov Home United se nakon nekompletiranog šestog kola nalazi na trećoj poziciji s pet bodova zaostatka za prvom ekipom, te utakmicom manje.

Antonio Mance (Trenčin) – Slovačka

Aktualni slovački prvak Trenčin na svom je terenu svladao Ruzomberok rezultatom 2-1, a u strijelce se upisao i hrvatski napadač Antonio Mance. Mance je svoj prvijenac postigao u 69. minuti, samo pet minuta nakon ulaska u igru. Trenčin se nakon 26 kola nalazi na trećoj poziciji s 38 bodova.

Mirko Marić (Videoton) – Mađarska

Mađarski Videoton remizirao je (1-1) kod MTK Budapesta, a jedini gol za goste u šestoj je minuti zabio hrvatski napadač Mirko Marić koji se u igri zadržao do 85. minute. 21-godišnjem napadaču to je prvi pogodak od dolaska u Mađarsku. Cijelu utakmicu za MTK Budapest odigrao je naš branič Mato Grgić.

Stipe Bačelić-Grgić (Mezokovesd) – Mađarska

Hrvatski veznjak Stipe Bačelić-Grgić bio je jedini strijelac u 1-3 porazu njegova Mezokovesda na domaćem terenu protiv Ujpesta. Mezokovesd se nakon 28 kola nalazi na osmoj poziciji mađarskog prvenstva s 35 bodova.

Nino Galović (Dinamo Minsk) – Bjelorusija

U četvrtom kolu bjeloruskog prvenstva momčad Dinamo Minska s minimalnih je 1-0 slavila protiv Nemana, a gol odluke pao je u devetoj minuti kada je bivši stoper RNK Splita Nino Galović postigao zgoditak. Dinamo Minsk se nakon četiri kola nalazi na drugoj poziciji s devet bodova.

Ljuban Crepulja, Dražen Bagarić (Soligorsk) – Bjelorusija

Još jedan hrvatski nogometaš bio je danas strijelac u Bjelorusiji, a to je Ljuban Crepulja. Njegov Soligorsk s uvjerljivih je 3-0 slavila protiv Bresta te se tako popeo na prvo mjesto. Crepulja je svoj prvijenac postigao u 70. minuti, čime je postavio konačan rezultat 3-0. Baš kao i Crepulja, Bagarić je odigrao cijeli susret, a izborio je kazneni udarac u 51. minuti koji je realizirao Soiri.

Tomislav Bušić (Flamurtari) – Albanija

Albanski prvoligaš Flamurtari na svom je terenu s 2-0 slavio protiv Vilzanie,a cijelu utakmicu odigrao je hrvatski napadač Tomislav Bušić koji je u sedmoj minuti postigao i pogodak. Flamurtari se nakon 30 kola nalazi na osmoj poziciji s 31 bodom,a Bušiću je ovo deseti pogodak u sezoni.

Vedran Jugović (Jeonnam) – Južna Koreja

Južnokorejski prvoligaš Jeonnam s visokih je 5-0 slavio protiv Ulsan Hyundaia u 7. kolu prve lige Južner Koreje. Hrvatski veznjak Vedran Jugović u igri se zadržao do 86. minute, a u 69. je bio strijelac četvrtog pogotka na utakmici, svog prvog u sezoni. U momčadi Ulsana cijelu je utakmicu odigrao Mislav Oršić.

Ivan Runje (Jagiellonia) – Poljska

Poljska Jagiellonia s minimalnih je 0-1 slavila na gostovanju kod Piasta, a cijelu utakmicu odigrao je naš stoper Ivan Runje. Baš naš stoper bio je stoper jedinog pogotka u 25. minuti kojim je Jagiellonia ostala na prvom mjestu s bodom prednosti ispred Legie i četiri ispred trećeplasiranog Lecha.

Karlo Bručić (Ironi Ashdod) – Izrael

Izraelski prvoligaš Ironi Ashdod remizirao je na gostovanju kod Hapoel Haife (1-1). Hrvatski branič Karlo Bručić bio je asistent jedinog pogotka svoje ekipe u 23. minuti. U skupini u kojoj se nalazi osam klubova u borbi za ostanak u ligi, Ashdod se nalazi na sigurnoj četvrtoj poziciji s 32 boda.

Treneri

Slaven Bilić i njegov West Ham na svom su terenu odigrali utakmicu bez golova protiv Evertona. Nakon 34 kola nalaze se na 13. poziciji s 38 bodova.

Damir Burić opet je ostao neporažen, ali nije uspio upisati slavlje, također je odigrao 0-0 na gostovanju kod Altacha. Admira se nalazi na petoj poziciji austrijske Bundeslige s 40 osvojenih bodova.

Ivan Leko i njegov St.Truiden poraženi su na svom terenu rezultatom 0-1 protiv St.Gilloisea u borbi za Europsku ligu. St.Truiden se nakon četiri kola nalazi na trećoj poziciji u svojoj skupini za Europsku ligu sa sedam bodova.

Goran Sablić također je poražen, njegov Široki Brijeg s minimalnih je 1-0 poražen na gostovanju u Zenici kod Čelika.

Poljski Lech kojeg vodi naš Nenad Bjelica upisao je još jedno uvjerljivo slavlje na svom terenu, slavili su s 3-0 protiv Rucha. Nakon 30 kola, Lech se nalazi na trećoj poziciji s 55 bodova, četiri manje od prvoplasirane Jagiellonie.