Druga liga – pregled šestog kola

Nakon šestog kola Druge nam hrvatske nogometne lige jedno je jasno – Šibenik se na vrhu odvojio od ostatka pratnje te iz šest utakmica ima pet pobjeda. Posljednja “žrtva” bila je sisačka Segesta. No, krenimo redom.

Pred petstotinjak gledatelja na stadionu Hrvatski vitezovi u Dugopolju, domaćin se pred kraj utakmice spasio poraza od Sesveta. Goste je dvaput u vodstvo doveo Ivan Prskalo (7. i 65. minuta), a za domaće su strijelci bili Josip Tomašević (34. minuta) i u praktičkom zadnjem napadu, u četvrtoj minuti nadoknade, Ivan Žižić.

Na stadionu Stjepan Spajić Hrvatski Dragovoljac došao je do boda u utakmici protiv Rudeša, a nešto manje od 400 gledatelja svjedočilo je pogotku povratnika u momčad Sigećana, Dine Kluka. Zbilo se to u 65. minuti utakmice, a 2 minute prije kraja rezultat je poravnao Karlo Kešinović.

Na Šubićevcu je 800 ljudi uživalo u pobjedi domaćih, Šibenik je s 3-1 svladao Segestu. Dvaput je za domaće zabio Ante Živković (25. i 85. minuta), a još jedan dodao Mohammed Okechukwu Aliyu. Lažnu nadu gostima da mogu izbjeći poraz dao je Josip Zeba, golom u 76. minuti. Ovom se pobjedom Šibenik odvojio na vrhu te ima 6 bodova više od drugoplasiranog Dugopolja.

Zadar je u šestom kolu stigao do svoje druge pobjede i to vrlo uvjerljive. Lučko je otišlo s 3 gola u kući. Strijelci za domaće bili su Karlo Butić (33. minuta), Vlatko Blažević (63. minuta) i Lovre Čirjak na samom kraju susreta (95. minuta). Za domaće je uspio pocrveniti strijelac Vlatko Blažević u 83. minuti. Pred petstotinjak gledatelja gosti nisu imali šansi.

Nakon odlaska Damira Milinovića s klupe, vinkovačka Cibalia je u susretu s Imotskim došla do boda. Za domaće je u 45. minuti zabio Edi Baša, a Mate Paponja je u 62. minuti izjednačio za Imotski. U Vinkovcima na Stadionu Cibalija skupilo se nešto manje od petsto gledatelja.

U derbiju Zagreba i Zagrebačke županije između GNK Dinama II i HNK Gorice gosti su bili bolji s 1-3 ukupnim rezultatom. Za drugu momčad Dinama zabio je Karlo Muhar u 53. minuti, a za goste su zabili Igor Hajduk u 19. minuti, legendarni Hrvoje Štrok u 46. i za konačnih 1-3 Matija Dvorneković u 56. minuti.

Iduće kolo donosi nam, između ostalog, susret HNK Gorice i Dugopolja, dok vodeći Šibenik ide u goste Rudešu.