Druga HNL – Šibenik i dalje nezaustavljiv

U osmom kolu Druge HNL vodeći NK Šibenik ponovo je pobijedio te zadržao vodstvo na tablici. Drugoplasiranoj Cibaliji bježe 7 bodova.

Šibenik je pred oko šesto gledatelja svoju utakmicu igrao na Šubićevcu, a nova sedma pobjeda (u 8 susreta) stigla je protiv Sesveta. Strijelci za Šibenik bili su u osmoj minuti Josip Maleš te u 39. minuti popularni Oki, odnosno punim imenom Mohammed Okechukwu Aliyu. Za goste je pred kraj susreta, točnije u 81. minuti smanjio Ivan Prskalo i to iz penala kojeg po svemu sudeći nije bilo. Sudac Josip Lučić vidio je igranje rukom u domaćem kaznenom prostoru. Trener Šibenika, Mirko Labrović, odmarao je par prvotimaca, no to se nije previše osjetilo u igri domaćih. Čak štoviše, gosti su još i dobro prošli jer je rezultat mogao biti i viši da na golu Sesveta nije bio raspoloženi Marko Šarlija (bivši golman Lokomotive, Dinama, Intera iz Zaprešića, itd) jer su Grgo i Ante Živković imali nekoliko prilika.

Pred oko 300 gledatelja u Vinkovcima visoku pobjedu upisala je momčad Cibalije koja je na svom terenu pobijedila momčad Segeste s rezultatom 3:0. Vinkovačka momčad u vodstvo je došla u 37. minuti pogotkom Matije Mišića. Na startu drugog poluvremena Frane Vitaić povisuje vodstvo domaćina na 2:0, a Luka Mijoković u 72. minuti postavlja konačnih 3:0.

Iako je vratar Zadra, Tomo Gluić, prije utakmice protiv Rudeša rekao da ga zanima samo 3 boda, na kraju je utakmica otišla u one dosadne vode. Naime, završena je bez pogodaka. U prvom poluvremenu nije bilo nikakvih zanimljivosti, da bi prvo uzbuđenje gledatelji imali priliku nakon slobodnog udarca koji je za domaće izveo Lovre Čirjak. Najbolju priliku na susretu propustio je Zadrov Karlo Butić kojem je vratar gostiju, Hrvoje Vincekobranio udarac.

Pobjedom protiv Imotskog nogometaši Gorice i četvrtu utakmicu u nizu ostali su neporaženima, a s nova tri boda momčad Damira Milinovića u samo dva tjedna Gorica je s jedanaestog skočila na peto mjesto. Krajnji rezultat od 3-1 ne sugerira pravo stanje stvari na terenu jer je Imotski mogao gubiti s par golova razlike već nakon 20 minuta, da su u nekoliko prilika Hrvoje Štrok i Filip Škvorbili precizniji. Ovako smo na prvi gol čekali do 41. minute kada iz penala zabija Škovrc. Minutu ranije u šesnaestercu gostiju Štroka je srušio Mate Paponja koji je za taj prekršaj zaradio i crveni karton. Malobrojni domaći gledatelji odahnuli su u 66. kada je na semaforu zasvijetlilo 2:0. Nakon akcije Hrvoja Jančetića i Igora Hajduka, Jančetić je svladao vrata gostiju Adriana Bečića . Šest minuta kasnije Jančetić je centrirao, a najviši petercu gostiju bio je Apollon koji je poviso na 3:0. Pet minuta prije kraja gosti su došli do počasnog pogotka preko kapetana Ante Serdarušića koji je odapeo s dvadesetak metara pogodivši mrežu Šuškovića.

U susretu Dinama II i Lučkog, bolji je bio domaćin s 2-1. Golove za Dinamo II su zabili Badara Badji u 37. minuti te Amadou Macky Diop koji je obilježio susret jer je do kraja dobio dva žuta kartona, odnosno crveni. Za goste je jedini gol postigao Ivan Galić u osmoj minuti.

Ovo kolo završeno je susretom Dugopolja i Dragovoljca koji su odigrali 0-0, što je za posljedicu imalo to da je Dugopolje zaostalo za još 2 boda za drugoplasiranom Cibalijom.

U idućem kolu očekuju nas dvoboji Rudeša i Cibalije, dok vodeći Šibenik ide na gostovanje u Siget kod Hrvatskog Dragovoljca.