Domžale s Manceom na vrhu, crni vikend za Olimpiju i Maribor

Porazom protiv Gorice, Maribor je pao na četvrto mjesto ljestvice Prve lige Telekom Slovenije, dok je ljubljanska Olimpija domaćim porazom protiv Rudara vodeću poziciju prepustila Domžalama. Zmajčeki su pred tek nešto više od tisuću svojih navijača ugostili Rudar, a domaći trener Rodolfo Vanoli nije mogao računati na ozlijeđenog glavnog kreatora igre Mihu Zajca, koji ih je spasio već nekoliko puta ove sezone. Sredinom prvog poluvremena, Anže Pišek preciznim je udarcem s ruba kaznenog prostora doveo Rudar u vodstvo, koje je uz bezidejne pokušaje zeleno-bijelih na semaforu svjetlilo do 82. minute, kada je prednost gostiju povećao Jean Claude Billong i dodatno rastužio Green Dragonse. Hladan tuš su u Novoj Gorici doživjeli nogometaši Maribora, koju su nakon remija protiv Domžala i Olimpije ponovo ostali bez tri boda. Gorica je povela u 42. minuti nakon nespretne reakcije gostujućeg braniča Marka Šulera, a za izjednačenje se u 56. minuti pobrinuo Gregor Bajde. Domaćini su do kraja utakmice odigrali jako hrabro i za svoju upornost bili nagrađeni pogotkom veterana Mirana Burgića. “U napadu smo napravili puno toga, no nismo bili konkretni u završnici akcija. Posebno u prvom poluvremenu, u kojem smo dominirali. Ovo nije baš najbolje vrijeme za poraz, no moramo se brzo oporaviti, jer slijedi europsko gostovanje kod Qabale,rdquo; izjavio je nakon susreta trener Maribora Darko Milanič.

Novu pobjedu upisale su Domžale, koje su svladale goste iz Kopra pogocima Francuza Benjamina Morela te hrvatskog napadača Antonia Mancea i tako pomalo iznenađujuće skočile na prvo mjesto. Prvu pobjedu je upisao Aluminij protiv neraspoloženih gostiju iz Krškog, koji su prvi pogodak primili već u trećoj minuti, kad je bio precizan bivši igrač brojnih hrvatskih klubova Josip Zeba, dok su Celje i Radomlje podijelili bodove. Prva liga Telekom Slovenije, 5. kolo:
Gorica – Maribor 2:1 (1:0), Olimpija – Rudar 0:2 (0:1), Domžale – Luka Koper 2:0 (0:0), Celje – Radomlje 0:0, Aluminij – Krško 3:0 (1:0).

Domžale 11, Olimpija 10, Gorica 9, Maribor 8, Celje i Rudar 7, Luka Koper 6, Krško 5, Aluminij 4, Radomlje 2.