Dinamo razbio Hajduk (VIDEO)

Rog nakon mata u par poteza od golmana, preko Fernandesa, Soudanija i na koncu strijelca, krajem prvog poluvremena u kojem su momčadi još uvijek bile izjednačene. Potop je uslijedio u drugom poluvremenu kada su iz kontre u 57. minuti Soudani i Fernandes kreirali akciju u kojoj je potonji zabio za 2:0. U 60. minuti Rog iz slobodnog udarca zabija za 3:0, a konačnih 4:0 djelo je Fernandesa. Zadnji put Hajduk je ovoliko izgubio od Dinama 1986. godine.

Jedini neporaženi bili su navijači sa sjevera koji su posljednjih pet minuta pokazali da ih nikakav poraz ne može slomiti, a po završetku susreta igrači su pozvani pod sjever gdje su im šutnjom pokazali što misle o njihovoj igri. Dinamovi igrači veselili su se pak sa brojnim BBB-a na jugu i onim manjim brojem iz Fan Cluba (navijači Dinama tradicionalno su odvojeni jer su u sukobu frakcija). Suđenjem ćemo se baviti u posebnoj rubrici, ali dojam je da je prvo poluvrijeme obilovalo nesankcioniranim grubostima nogometaša iz Zagreba zbog čega je Nižić ranije napustio teren, a i pogledati ćemo je li bio prekršaj nad Vlašićem i zaleđe Soudanija prije Dinamova drugog zgoditaka.
Ranije objavljeno: Od 19:00 sati na Poljudu počinje odgođeni susret 2. kola MAXtv Prve lige u kojem se u najvećem derbiju hrvatskog nogometa sastaju Hajduk i Dinamo. Utakmica se prvotno trabala odigrati 24 srpnja, ali je pomjerena zbog europskih obveza hrvatskih predstavnika. U dosadašnjem tijeku sezone Splićani su u prvenstvu upisali tri pobjede. Svladali su Cibaliju, RNK Split i Istru 1961 uz gol razliku 7:0 dok su Zagrepčani bili bolji od Lokomotive i Cibalije dok su remizirali sa Slaven Belupom. Marijan Pušnik i Zlatko Kranjčar su odlučili derbi započeti sa sljedećim igračima: