Dimitri Payet ponovno zabio golčinu iz slobodnjaka (VIDEO)

U prijateljskoj utakmici ususret Europskom prvenstvu, domaćin natjecanja Francuska igrao je u Nantesu protiv reprezentacije Kameruna.

U uzbudljivoj utakmici poveli su Francuzi u 20. minuti golom Matuidija na asistenciju mladog Kingsleyja Comana. Dvije minute poslije za izjednačenje Kameruna pogodio je igrač Porta, Vincent Aboubakar. Vodstvo Francuskoj četiri minute prije završetka prvog poluvremena donosi Olivier Giroud na asistenciju Paula Pogbe.

Pred kraj utakmice, u 88. minuti za 2:2 pogađa Choupo-Moting, no već dvije minute poslije, Dimitri Payetprekrasnim pogotkom iz slobodnog udarca donosi pobjedu Francuskoj. Definitivno kandidat za naš tjedni TOP 5. Ovo je inače treća utakmica za redom na kojoj su Francuzi zabili pogodak direktno iz slobodnog udarca, što im je prije toga uspjelo samo tri puta u 153 utakmice.

Izabranici Didiera Deschampsa odigrati će još jednu provjeru pred Euro, 04. 06. protiv Škotske.

Pripremnu prijateljsku odigrali su i Šveđani, remiziravši sa Slovenijom u Malmo-u bez pogodaka. Šveđani će posljednju provjeru pred Euro imati 05. 06. protiv još jednog sudionika natjecanja, Walesa.