Copa Sudamericana stigla do polufinala, River pred ispadanjem?

Završene su prve utakmice polufinala Copa Sudamericane, drugog po važnosti kontinentalnog klupskog natjecanja u Južnoj Americi. Nakon prvih dvoboja bolje stoje kolumbijski Santa Fe koji se vraća s rezultatom 1-1 s iz Paragvaja gdje su igrali protiv Sportivo Luquentilde;a, a slaviti može i Huracan koji je rezultatom 0-1 porazio River Plate na El Monumentalu.

Sportivo Luquentilde;o je na svom Feliciano Caacute;ceres stadionu i ovaj put imao sjajnu podršku svojih ultrasa, Chancholigansa. Poveli su već u 13. minuti kada je argentinski napadač, Guido Di Vanni, sjajno zabio za 1-0. Nakon toga su imali još nekoliko prilika, pogodili i prečku, no u 60. minuti je veznjak Santa Fea, Baldomero Perlaza izjednačio golom koji ide pomalo i na dušu vrataru domaćih, Jorgeu Cheni. Do kraja utakmice, bilo je prilika na obje strane, a najbolju je promašio inače odlični napadač kolumbijske momčadi Wilson Morelo. Uzvrat je 25. studenog.

Drugo polufinale, ono argentinsko donijelo je veliko iznenađenje. Gosti, Huracan, pobijedili su 0-1 zaista nesvakidašnjim golom Espinoze u 14. minuti, a utakmicu će po lošem pamtiti napadač Huracana, Ramon Abila koji je uprskao dvije odlične prilike koje su mogle donijeti i značajniju prednosti. Trener Rivera, Marcelo Gallardo bio je kritičan nakon utakmice:

– Nismo igrali dobro, a pogotovo smo u prvom poluvremenu bili loši. Iako je to u drugom dijelu izgledalo nešto bolje, nismo dolazili u završnicu na pravi način. Umor? Sigurno je ostavio traga, došli smo opet do polufinala, a već smo aktualni pobjednici Copa Sudamericane i Cope Libertadores. Trebat će nam osvježenje. Imamo 3 tjedna za pripremu uzvrata, utakmica je tek 26. studenog – rekao je popularni Snjegović, pa dodao:

– Naravno da vjerujem da još uvijek možemo proći. Zaostajemo samo jedan gol. No, moramo biti precizniji, bolje rješavati situacije 1 na 1, ali i općenito više pomagati jedni drugima. Ipak, sve je još otvoreno.