Copa America: Meksiko na otvaranju slavio protiv Urugvaja (VIDEO)

Trećeg dana turnira odigrani su susreti prvog kola u skupini C u kojima je Venezuela slavila protiv Jamajke dok je Meksiko u završnici utakmice došao do tri boda protiv Urugvaja.

Program su na Soldier Fieldu u Chicagu otvorili Venezuela i Jamajka, a susret je odlučen u ranoj fazi golom Josefa Martineza u 15. minuti. Pet minuta prije toga su do vodstva mogli doći Jamajčani, ali prvo udarac Donaldsona krajnjim naporom brani Hernandez da bi odmah potom nakon kornera Watson pogodio prečku. Od 23. minute Jamajka je igrala s igračem manje jer je zbog grubog starta na Rinconu izravni crveni karton dobio Austin.

Usprkos igraču manje Jamajka je bila blizu izjednačenja na startu drugog poluvremena kad u 49. minuti udarac Hectora zaustavlja stativa. Venezuela je izdržala do kraja te je tako upisala tek šestu pobjedu u 59 nastupa na Copi dok je Jamajka i svoju četvrtu utakmicu u ovom natjecanju izgubila identičnim rezultatom od 1:0.

Golovima Rafalela Marqueza u 85. i Hectora Herrere u sudačkoj nadoknadi Meksiko je u samoj završnici susreta došao do pobjede protiv Urugvaja koji je zbog ozljede bio lišen usluga svog najboljeg igrača Luisa Suareza. Prethodno je na otvaranju susreta, u 4. minuti Alvaro Pereira pogodio vlastitu mrežu, a izjednačenje Urugvajcima je u 74. minuti donosi kapetan Godin.

Obje momčad su susret završile sa deset igrača. Na samom kraju prvog poluvremena je prvo isključen Vecino zbog drugog žutog kartona, da bi netom prije izjednačenja u redovima Meksika igru morao napustiti Guardado.

Meksiko je ovim rezultatom ostvario 20 utakmicu u nizu u svim natjecanjima bez poraza te je prva reprezentacija iz CONCACAF zone koja je na ovom natjecanju postigla zgoditak.

U drugom kolu ove skupine u četvrtak Meksiko u Pasadeni igra protiv Jamajke dok će Urugvaj i Venezuela snage odmjeriti u Philadelphiji.