Copa America: Čile deklasirao Meksika, Argentina uvjerljiva protiv Venezuele (VIDEO)

U sinoć odigranim četvrtfinalnim susretima Copa Americe Argentina je sa 4:1 svladala Venezuelu dok je Čile sa čak 7:0 bio bolji od Meksika.

Na Gillette stadionu u Foxboroughu pred nešto manje od 70 tisuća geldatelja Argentina je slavila protiv Venezuele sa 4:1 (2:0). Strijelci su bili Higuain u 8. i 28. te Messi u 60. i Lamela u 71. minuti dok je počasni gol za Venezuelu postigao Rondon u 70. minuti. Igrač Venezuele Seijas je u 44. minuti kazneni udarac pokušao realizirati panenkom, ali je Romero pročitao njegovu namjeru. Messi je tako upisao ukupno 54 gol za reprezentaciju sa čime se izjednačio s Gabrielom Batistutom na listi najboljih strijelaca Argentine u povijesti.

Branitelj naslova Čile je pak na Levirsquo;s stadionu u Santa Clari pred nešto više od 70 tisuća gledatelja slavio protiv Meksika rezultatom 7:0 (2:0). Bio je to najteži poraz Meksika u povijesti. Junak Čileanaca je bio Eduardo Vargas koji je postigao čak četiri zgoditka u 44., 52., 57. i 74. minuti, a u listu strijelaca su se još upisali Puch u 16. i 87. te Alexis Sanchez u 49. minuti susreta. Vargas je tako postao 12 igrač u povijesti Cope koji je u jednom susretu postigao četiri gola, a na putu je da ponovi prošlogodišnji uspjeh kada je s Paolom Guerrerom bio najbolji strijelac turnira. Trenutno je vodeći na ljestvici strijelaca sa šest golova, dva više od Messija.

U polufinalu se u utorak sastaju domaćin SAD-e i Argentina dok je u srijedu na rasporedu duel Kolumbije i Čilea.