Cibaliji za kraj pobjeda protiv Budućnosti

Četvrti po redu Istria Winter Cup na samom je kraju. Ostale su nam još samo dvije nedjeljne utakmice, a danas su Cibalia i Budućnost odigrale susret za peto mjesto. Planirani susret za sedmo mjesto nije se odigrao obzirom da je momčad Rumunjskog Ceahlaula nešto ranije odustala od daljnjeg natjecanja.

Na nogometnom terenu u Bujama Cibalia je pobjedom 2:0 osvojila peto mjesto protiv dvostrukog prvaka Crne Gore,Budućnosti iz Podgorice. Prema prikazanom na terenu i krajnjem rezultatu, možemo slobodno reći kako poraz od prije dva dana nije ostavio traga na igračima Cibalije. Od samoga početka krenulo se napadački i do kraja prvog poluvremena to se isplatilo. Na asistenciju Tomislava Čuljka u 40. minuti Mate Bajić postiže svoj drugi gol na ovom turniru. Prije dva dana je zabio Novigradu, ali i Bujama u prijateljskom ogledu.
U nastavku utakmice rezultatskih promjena nije bilo sve do sudačke nadoknade kada Tomislav Pavličić sigurno realizira udarac sa bijele točke za konačni rezultat.

Ukupno je Cibalia u četiri utakmice Istria Winter Cupa postigla 8 golova, a primila 5. Šestorica igrača su se upisivala u strijelce, a vratar Tomislav Vranjić obranio je jedanaesterac u susretu sa Ceahlaulom.
Razbilo se devetu momčad Rumunjskog prvenstva, igralo neriješeno sa aktualnim prvakom i finalistom kupa BiH, pobijedilo i dvostrukog prvaka i osvajača kupa Crne Gore. Međutim, poraz od trećeligaša Novigrada ‘poništio’ je sve ono dobro što je Cibalia napravila u ostale tri utakmice.

Pripreme u Istri su iza Cibalije koja se treba okrenuti završnoj fazi priprema. Do početka prvenstva ostala su tri tjedna, a sigurno se ima puno toga za napraviti. Od dovođenja stopera se odustalo i prijelazni rok je gotov, barem po riječima ljudi iz uprave kluba. Obzirom kako Cibalia nema zamjene za stoperski par Perkovićmdash;Zgrablić(na ta mjesta su iz veznog reda ‘uskakali’ Mazalović i Milardović), ostaje za vidjeti do kada će se ostati pri tome mišljenju.