Cibaliji treće mjesto u Ruščici, Metalleghi BSI pobjednik Memorijala

Proteklog vikenda odigrano je već 25. izdanje međunarodnog memorijalnog turnira Zvonko Mikolčević koji se u Ruščici održava u spomen na prvog poginulog branitelja s područja Brodsko-Posavske županije, a naslov pobjednika ovog puta je odnio Metalleghi BSI iz Jajca.

Branitelj prošlogodišnjeg naslova i deseterostruki pobjednik, vinkovačka Cibalia, zaustavljen je već u polufinalnom susretu u kojem je bolji bio NK Vitez. U sastavu nebeskoplavih priliku je od prve minute dobio Tiago, donedavni igrač Željezničara, ali i Ivan Prskalo koji je napustio pripreme u Međugorju kako bi otišao na probu u njemački Aalen, da bi se ponovno vratio.

Prvi dio susreta protekao je bez pogodaka, ali se na njega zato u nastavku čekalo samo pet minuta. Gostima iz susjedne Bosne i Hercegovine prednost je donio Đerić, a nakon još pet minuta već je postavljen i konačan rezultat – 0:2. Precizan je bio i Livančić.

Nakon što je u drugom polufinalu slavio Metalleghi, jasno je bilo da će Cibalia u nedjeljnom dvoboju treće mjesto morati pokušati dohvatiti preko Olimpica iz Sarajeva. I ponovno su Vinkovčani imali dva pogotka zaostatka, ali ovaj put nakon samo 17 minuta igre. U nastavku je rezultat s bijele točke prvo smanjio kapetan Frane Vitaić, a zatim poravnao Sandro Ugrina. Pobjednika je odlučilo izvođenje jedanaesteraca u kojem su nebeskoplavi bili uspješniji.

Na isti je način do naslova stigao Metalleghi protiv Viteza i to nakon čak 13 serija. Najboljim igračem turnira proglašen je Nebojša Popović(Metalleghi), najboljim strijelcem Kenan Karađuz (Metalleghi), dok je najbolji vratar Ivan Tirić (Vitez).