Bumbari bez puno muke do nova tri boda

Hladna kiša koja je nesmiljeno prala Varaždin posljednja dva dana, smilovala se nogometašima Varteksa i Graničara te je prestala nekoliko sati prije samog početka. Po travnjak stadiona Varteksa koji je daleko od kvalitete koju je imao kad se ovdje igrao profesionalni nogomet ni tolika količina oborina nije predstavljala veliki problem.
Sama utakmica više je značila gostima koji su u grčevitoj borbi za ostanak, dok su Varaždinci u komotnoj situaciji sredine ljestvice.

Već u 2. minuti odlična šansa za Varteks. Odličan ubačaj Puclina s desne strane Vukman prvo glavom, a onda nogom sa samo 3 metra šalje u vratara gostiju Franju Dolenca.

U 5. minuti milimetri su dijelili Varteks od vodstva – sa trideset metara odapeo je Radić, Dolenc krajnjim naporom loptu uspijeva skrenuti u gredu.

Pritisak domaćina brzo je urodio plodom, jer u 10. minutiVarteks vodi. U prazan prostor iza obrane Graničara loptu je uputio Puclin, Kuhar koji je u zaleđu propušta loptu koju prihvaća Cvetko te smireno postiže svoj 6. proljetni gol.

Mogao je Cvetko podebljati svoj skor već u 12. minuti kad mu je jedan centaršut s desne strane završio na gredi Graničara. Varteks se nije zadovoljio vostvom te i dalje nije dopuštao gostima izlete na njegovu polovicu. Nekoliko polušansi Kuhara i Cvetka pa odlična šansa Soksera u 23. minuti te konačno u 26. minuti 2-0.

Teledelegiranom loptom iz kornera Sojser pogađa Vukmana te ovaj nije imao prevelik problem, samo je gurnuo loptu u mrežu Graničara.

Prvi izlet gostiju na polovicu Varteksa i odlična šansa za goste. Zaspali su Benjak i Požgaj, iza leđa im se ubacio Čižmešija,ali oči u oči sa Drevenom, Čižmešija šalje loptu visoko preko gola. Samo minutu kasnije repriza te akcije, samo ovaj puta Čižmešija odlično gađa, ali Dreven još bolje brani.

38. minuta donosi reprizu drugog gola Varteksa. Opet je Sokser pogodio Vukmana i to na istom mjestu s kojeg je Vukman postigao pogodak, samo je ovaj puta Varteksov internacionalac bio neprecizan. Dvije minute kasnije još jedna odlična prilika domaćina. Dugom loptom je kapetan Varteksa Borna Radić uposlio Kuhara, on okreće svog čuvara i puca, ali Dolenec brani, lopta se odbija do Cvetka koji puca sa desetak metara, opet brani Dolenec, u ponovnom pokušaju Cvetkogađa vanjsku mrežu gola Graničara. Dvije minute kasnije velika šansa za Graničar. Ispala je domaća obrana koje je danas bez ozljeđenog Vrbnjaka, Čižemšija se sjurio na Drevena, ali čuvar mreže Bumbara odlično skida “zicer” gostujućeg kapetana.

Odlično poluvrijeme zaključile su dvije velike šanse domaćina. Prvo je Radić preko cijelog terena izbacio Kuhara u situaciju da oči u oči riješi pitanje protivnika, ali napadač Varteksa loše puca, da bi u nastavku vratar gostiju grubo pogriješio u želji da brzo izvede peterac, pa lopta završava u nogama Soksera koji neometan sa vrha 16 metara šalje loptu tek u vanjski dio mreže vratara Graničara.

Za razliku od prvog u drugo poluvrijeme ušlo se puno mirnije. Tek u 10. minuti prva prilika i to gostiju. Grubo je pogriješio Vukman, lopta dolazi do Čižmešije, ovaj je šalje do Andrlona, a ovaj je ničim izazvan šalje na parkiralište narodnjačkog kluba Smash koji se nalazi iza nikad izgrađene tribine Davora Vugrinca sa sjeverne strane stadiona Varteksa. Varteks se povukao, tek je dva puta Plantak pokušao iz daleka, ali bez prevelike opasnosti za gol gostiju.

U 69. minuti riješena je utakmica. Dugo je kombinirala Varteksova veza, da bi na kraju lopta došla do Soksera, on je povukao u gostujući kazneni prostor i odlično pogodio suprotni kut nemoćnog Doleneca.

Mogao je Sokser ubrzo i do drugog pogotka, ali njegov udarac s desetak metara završava na stativi.

Do kraja utakmice tristotinjak gledatelja odgledalo je pravu uspavanku.

Ovom pobjedom Varteks je dodatno učvrstio svoju poziciju u sredini tablice dok goste čeka teška borba za opstanak.