Brasileirao: Odigrano je prvo kolo 60. izdanja natjecanja

Ovoga vikenda počelo je 60. izdanje brazilske nogometne lige. Iako se Serie A igra tek od 1971. godine, pobjednici prethodnih natjecanja smatraju se osvajačima brazilskog prvenstva. Najuspješnija je četvorka iz države Sao Paulo, a to su: Santos (8), Palmeiras (8), Sao Paulo (6) te Corinthians (6) koji su ukupno osvojili 28 od, dosad odigranih, 59 izdanja brazilskog prvenstva. Branitelj naslova je momčad Corinthiansa koja je, uz Sao Paulo, jedina tri puta postala prvakom u posljednjih deset godina. Zanimljivo, Palmeiras je posljednji puta osvojio naslov 1994. godina, a uz Santos najtrofejnija je momčad u povijesti brazilske lige.

Već u prvom kolu došlo je do nekoliko zanimljivih susreta, prije svega bila je to posljednja subotnja utakmica između Atletico Mineira i Santosa. Bio je ovo 55 susret ove dvije momčadi otkako je Serie A, a uspješniji su domaći sa 23 pobjede, 15 je susreta završilo bez pobjednika, dok je Santos pobijedio u njih 16. Od samoga početka utakmica Atletico je preuzeo inicijativu i već u 15. minuti pogotkom okrunio odlučnu igru, u vodstvo ih je doveo Cazares. Do kraja poluvremena vrijedi istaknuti da je domaća momčad imala još nekoliko uglavnom bezopasnih prilika preko Claytona te je s minimalnim vodstvom otišla na odmor. U drugom poluvremenu potpuno suprotni događaji na terenu, Santos je odlučniji i kreće u napad. Najbolji pokušaji gostiju bili su udarci iz daljine Gabriela i Victora, koji se okušao i iz slobodnog udarca, ali vratar Atletica, Uilson bio je nesavladiv.

Nedjeljno popodne obilježile su dvije utakmice, prva od njih odigrana je u Rio de Janeiru, a bio je to jubilarni 100. susret između Botafoga i Sao Paula u svim natjecanjima. Gosti iz najvećeg brazilskog grada imaju tri pobjede (40) više, dok su 22 susreta završila neodlučeno. Posljednji susret ove dvije momčadi datira iz rujna 2014. godine jer je Botafogo prošle godine igrao u drugoj ligi koju je i osvojio te zaslužio povratak među najbolje brazilske klubove. Prvih 20-ak minuta, ali kao i velik ostatak utakmice, domaća momčad držala je kontrolu nad igrom i imala posjed, no gosti su ti koji su iskoristili svoju prvu pravo priliku. Igrala se 22. minuta susreta, a Lucas Fernandes sjajnim pogotkom iz slobodnjaka dovodi Sao Paulo u vodstvo. Unatoč velikom broju prilika, domaćini nisu uspjeli doći do zgoditka, čak je Sao Paulo postigao još jedan, ali je neopravdano poništen zbog zaleđa.

Utakmicu s najviše postignutih pogodaka odigrali su Santa Cruz i Vitoria, prošlogodišnji drugoligaši koji su drugom, odnosno trećom pozicijom u Seriji B zaslužili promociji u najviši rang brazilskog nogometa. U obje prošlosezonske utakmice domaća momčad osvojila je tri boda, prvo je uspješnija bila Vitoria 2:1, dok je u drugoj utakmici Santa Cruz slavio 3:1. Zanimljivo da je glavni napadač domaće momčad Grafite, bivši član Wolfsburga, koji je već u prvom poluvremenu postigao dva pogotka. U 77. minuti susreta, Grafite je napustio teren, a samo tri minute poslije gosti su pogotkom okrunili jedan od brojnih pokušaja tijekom cijele utakmice. Kieza je donio nadu gostima pogotkom deset minuta prije kraja susreta, ali da njegova momčad mora poraditi na obrambenoj igri dokazali su igrači Santa Cruza postigavši još dva pogotka do kraja utakmice. Igrači Vitorije pogodili su i vratnicu do kraja susreta, ali rezultat je ostao 4:1 za domaću momčad.