Bajić popravio dojam u drugom poluvremenu

Desetom utakmicom u pet tjedana Cibalia je završila pripreme za nastavak sezone. U Zenici je odigrana ‘generalka’ protiv Čelika u kojoj su Vinkovčani pokazali dva lica i mogu biti zadovoljni krajnjim rezultatom.

Utakmicu su počeli Filipović, Muženjak, Zgrablić, Mazalović, Perković, Kiš, Milardović, Ottochian, Bajić, Puljić i Tokić. Ponovno je Mazalović iz veznog reda vraćen na stopera dok se povratnik Perković našao na lijevom boku. Nije moglo gore početi za Cibaliju koja je već od 4. minute imala zaostatak 1:0. Čelik je bio bolja momčad i dominirao je terenom, a Cibalia je u prvom dijelu imala samo dvije prave prilike koje nije uspjela realizirati. U 13. minuti imala je prvu, ali više od izborenog kornera nije išlo. Samo minutu poslije Cibalia je imala zaostatak od 2 gola i stvari se nisu činile niti malo dobre. Jakov Puljić je u 17. minuti krenuo sam prema domaćem vrataru, ali se zaigrao loptom i stoper Čelika stiže riješiti situaciju. Gotovo svaki napad crvenomdash;crnih mirisao je na gol, a u 40. minuti dobili su priliku za povećanjem rezultata nakon što Kiš ruši domaćeg igrača u svom šesnaestercu. Zakasnio je sa reakcijom, nije bio blizu igrača i na kraju je zaradio i žuti karton. Sigurno je realiziran udarac sa bijele točke za velikih 3:0. Još jednom je Bajić, danas definitivno najbolji igrač Cibalije, u 40. minuti zaprijetio. Pucao je lijevom nogom u suprotnu stranu, ali izvrsno je obranio domaći vratar. Uoči kraja prvog dijela u Zenici se spustio jaki pljusak koji je potrajao nekih 15 minuta pa je u nastavku teren bio klizav.

Sasvim neku drugu momčad Cibalije gledali smo nakon povratka iz svlačionice. Odmah je dvije zamjene iskoristio trener Damir Petravić i umjesto Muženjaka i Tokića uveo Pavličića i Mijokovića. Nakon pet minuta igre Mate Bajić iz trećeg pokušaja zabija za 3:1 nakon prizemnog ubačaja sa lijeve strane. Kontrolirala je Cibalia utakmicu, napadala i smanjila na 3:2 drugim golom Bajića koji je sam izašao pred vratara i pogodio donji lijevi kut. Ponovno se, kao i u utakmici sa Croatijom, činilo kako Cibalia može zabiti još jedan, ali domaći igrač ulazi u šesnaesterac sa lijeve strane i daje povratnu loptu, a njegovom suigraču nije bio problem zabiti za 4:2 pored Vranjića koji je nešto prije toga zamijenio Filipovića. Iskoristio je Petravić do kraja sve igrače, a Čelik je ponovno preuzeo kontrolu nad utakmicom i mirno ju priveo kraju. Oko tisuću gledatelja na Bilinom polju zadovoljno je otišlo sa tribina. Prije svega, zbog pobjede svoje momčadi, ali i činjenice da su vidjeli atraktivnu utakmicu sa sportskim prijateljima iz Vinkovaca, a svaki dobar potez Cibalije nagradili su pljeskom.

Danas je, dakle, bio obrnuti slučaj prijašnjih utakmica kada je Cibalia odlično igrala prvi dio, a padala u nastavku. Što se napravilo na pripremama, napravilo se. Tjedan je dana samo ostalo do Zeline i otvaranja proljetnog dijela kada Cibalia jednostavno mora uzeti tri boda protiv zadnje momčadi na tablici i nastaviti svoj put prema elitnom društvu Hrvatskog nogometa.