Argentinska Primera – smjena na vrhu

Sedmo kolo donijelo je nova uzubuđenja u argentinskoj Primeri. Vidjeli smo sjajne utakmice i golove, ali nažalost i jedan prekid zbog divljanja navijača. Rosario je prvo mjesto prepustio San Lorenzu, Boca je u derbiju kola dobila Estudiantes, dok je Crucero upisao prvu pobjedu. Kolo su obilježili i nastupi pred praznim tribinama San Lorenza i Godoya, te neredi navijača Arsenala u Sarandiju koje tek čeka kazna.

Iako im je nedostajala podrška s tribina budući da je klub kažnjen utakmicom bez gledatelja, igračima San Lorenza to nije predstavljalo problem pa su Lanusu utrpali čak četiri komada. Nakon što su gosti već u trećoj minuti propustili iskoristiti kazneni udarac, Matos ih je kaznio sa dva gola u 40. i 47. minuti. Lanusu nije pomoglo ni to što su cijelo drugo poluvrijeme imali igrača više pa su tim više golovi Buffarinija i Cauteruccija u nastavku dodatno dotukli goste koji su upisali prvi poraz u sezoni. San Lorenzo je tako iskoristio remi Rosario Centrala i Colona (1:1) te je zasjeo na vodeće mjesto na tablici. Argentinos Juniors i Nueva Chicago su također odigrali 1:1.

Boca je u derbiju uspjela slomiti Estudiantes na Bomboneri i približit se na bod od prvog mjesta. U dvije minute, pred kraj poluvremena Erbes i Osvaldo su donijeli pobjedu Boci, a Cristaldo je u 79. minuti samo stavio točku na i . Napomenimo samo da su u 63. i 68. minuti gosti ostali s igračem, odnosno dva igrača manje, a vrijedi spomenuti i još jedan eksces Osvalda kad je kapetanu gostiju Leandru Desaacute;batu držeći busen u ruci rekao “magarče, oćeš trave?”

Banfield je upisao treću pobjedu u nizu protiv Huracana, a gol vrijedan tri boda zabio je Bertolo na početku drugog poluvremena. Istim rezultatom završila je i utakmica Uniona i Veleza, te Crucera i Temperleya. Union je nakon pet nerješenih utakmica u nizu došao do druge pobjede u prvenstvu, a svoj peti gol dao je Malcorra i to iz slobodnjaka.Crucero je napokon slavio, prvi put nakon sedam kola.

River je desetkovan otišao u La Platu na noge Gimnasiji. Trener Marcelo Gallardo nije mogao računati na prvog vratara Barovera,Vangionija, Balantu i Mayadu zbog ozlijeda te na glavnog topnika Tea Gutierreza zbog reprezentativnih obaveza. Također za ovu utakmicu nisu bili spremni ni tek oporavljeni Kranevitter i Mercado. Unatoč tome River je golovima starog lisca Cavenaghija i Solarija otišao na odmor sa vodstvo od dva gola prednosti. U nastavku utakmice svjedočili smo povratku Gimnasije koja je izjednačila preko Coronela i Fernandeza i činilo se kao da je opet River ispustio sigurnu pobjedu, sve dok se u 88. minuti nije pojavio Mora i zabio pobjednički gol.

Utakmica između Arsenala i Aldosivija prekinuta je u 30. minuti pri vodstvu gostiju zbog nereda domaćih navijača koji su se van stadiona sukobili s policijom. Olimpo i Atletico Rafaela te Tigre i Defensa su odigrali svoje susrete bez pogodaka.

Iznenađenje kola dogodilo se u Quilmesu gdje je Sarmiento razbio istoimeni klub zabivši im četiri komada. Sarmientu je ovo druga pobjeda u nizu i sa devet bodova drže sredinu tablice. Godoy je pred praznim tribinama protiv Independientea u dva navrata jurio rezultat da bi na kraju završili podjelom bodova. Domaći su kažnjeni susretom bez publike zbog bizarnog incidenta na utakmici s Lanusom kada su njihovi navijači pogodili rolom papira masera Lanusa u oko. Nesretni maser je završio u bolnici na operaciji zbog ozbiljne ozlijede rožnice, a do tamo je morao ići privatnim automobilom jer domaćini nisu osigurali vozilo hitne pomoći na stadionu. Racing je dobio San Martina 2:0, a napokon se probudio tandem Bou mdash; Milito. Belgrano je istim rezultatom neočekivano pobjedio Newells Old Boyse.

Iduće kolo na rasporedu su derbiji između Estudiantesa i Racinga (4.travnja) te Rivera i San Lorenza (5.travnja).