Argentinska Primera – San Lorenzo u lovu na Bocu Juniors (VIDEO)

Argentinska Primera polako ulazi u još jednu napetu završnicu, a kao najavu ovog kola nudimo vam osvrt na prošlo u kojem je San Lorenzo još jednom hvatao zaostatak za vodećom Bocom Juniors. Pet bodova dijelilo je San Lorenzo od Boce prije nego su igrali protiv Racinga, a jedino pobjeda ostavila bi ih u igri. Istovremeno, Racing (koji ima utakmicu manje) vodi svoju borbu za ulazak u Copu Libertadores te im poraz u ovom derbiju kola ne bi nikako odgovarao. Za one koji prije analize žele pogledati sažetke, mogu to učiniti na videu ispod. Za one koji žele obrnuto, malo skrolanja čini čuda.

San Lorenzo je u utakmicu krenuo s 4-2-3-1 postavom, toliko omiljenom mnogim trenerima današnjice, pa tako i treneru domaćih Edgardu Bauzi. Mercirer i Ortigoza na zadnjim veznima pokušali su zadržati napadački dvojac Racinga, Pavonea u Boua. San Lorenzo pokušao je napasti s Cauterucciom u samom vrhu napada, a iza njega trojac Villalba-Elizari-Blanco.

S druge pak strane, trener gostujuće momčadi, Diego Cocca, uz napadački dvojac dosta je očekivao od Romera i Cerre u veznom redu. Ipak, prvih 20 minuta zbog brojčane nadmoći u sredini terena pripalo je San Lorenzu, no prvo poluvrijeme, iako puno tempa i žustrine, nije ponudilo previše prilika. Par ne baš jako opasnih udaraca iz daljine, sve je od akcije što smo vidjeli uz gol koji je zabio Mauro Cetto nakon što se lopta odbila od grede poslije sjajno izvedenog slobodnog udarca Cauteruccia. Racing se nije usipio nametnuti, tako da smo gledali uglavnom bitku na sredini terena.

Drugo poluvrijeme donijelo je preokret. Odmah nakon sučevog zvižduka za nastavak utakmice, Racing je zavladao terenom. Mercier i Ortigoza više nisu tako sigurno iznosili lopte, a više postavljeni bekovi Racinga, Pillud i Grimi stajali su dovoljno visoko da prisile krila San Lorenza da ostanu na svojoj polovici i budu bezopasni, što je donijelo kontinuirani pritisak na gol San Lorenza. Nakon jednog kornera, upravo je Pillud sjajnim golom izjednačio. No, kako to nekad zna biti u nogometu, pravda nije zadovoljena. San Lorenzo je svega 2 minute kasnije opet zabio, što je ostao i konačan rezultat. Lopta se sretno odbila do Emanuela Masa koji je povisio na 2-1.

Cocca
je rekao nakon utakmice da je nogomet nekad jednostavno takav, dok je Bauza zaključio da mu se momčad previše povukla u drugom dijelu, ali i da su mu nedostajali važni igrači poput Pabla Barrientosa i legendarnog Leandra Romagnolija – kad su oni u sastavu lakše je zadržati loptu u posjedu.

Ovog vikenda San Lorenzo gostuje kod devetoplasiranog Tigrea, a Boca Juniors kod kuće dočekuje Banfield koji je trenutno na šestom mjestu.