Argentinska Primera – River i Boca sami na vrhu

Odigrana je prva trećina prvenstva nakon koje se na vrhu nalaze Boca i River sa 24 boda, a u stopu ih prati Belgrano i Rosario Central sa dva boda manje.

River je pregazio Banfield rezulatatom 4:1, a utakmica je bila otvorena sve do zadnjih 20 minuta. Domaćini su imali vodstvo od 21. minute kada je Driussi zabio bombu sa 20mdash;ak metara, a rezultat su povećali u 73. preko Morija. Nakon par minuta Banfield je uzvratio golom Cuera s kojim se pokušao vratiti u život. Njihovu nadu da mogu doći do boda ugasio je Cavenaghi dvama pogocima u 84. i 93. minuti utakmice. River drži vrh tablice zajedno s Bocom protiv koje igraju sljedeće kolo. Newells Old Boysi su pobjedili Godoy rezultatom 2:0, a pogotke su zabili Paz i Figueroa. Sarmiento je istim rezultatom svladao Arsenala, kao i San Martin posljednje plasiranog Olimpa.

Estudiantes je na svome terenu dočekao Rosario Central, a poveli su domaćini u 71. minuti pogotkom Jare. Njihova prednost trajala je samo deset minuta kada Central pogotkom Donattia glavom iz prekida dolazi do zasluženog boda. Independiente i Argentinos Juniorsi su odigrali bez pogodaka baš kao i Nueva Chicago i Racing.

Lanus je ugostio vodeću Bocu, a prvi pogodak smo vidjeli već u 43. sekundi kada za domaćine gol postiže Ayala. Gosti iz Buenos Airesa su u 18. minuti preko Carriza izjednačili rezultat, a u vodstvo su stigli u 66. minuti pogotkom Pavona. U sudačkoj nadoknadi iz penala Lodeiro postavlja konačan rezultat. Colon je protiv Atletico Rafaele došao do druge pobjede u prvenstvu. Slavili su 2:1 baš kao i Tigre koji je došao do pobjede nakon autogola vratara Huracana.

Gimnasia je u gostima kod Veleza s(p)retnim pogotkom Contrerasa pred kraj utakmice uzela sva tri boda a istu stvar je napravio i Temperley kod Defense. Belgrano je upisao petu pobjedu u nizu protiv Crucera, a gol za nova tri boda zabio je Obolo prije odlaska na odmor. Nakon deset kola Belgrano se sa 22 boda nalazi na visokom trećem mjestu i najugodnije su iznenađenje lige. Aldosivi je iznenadio San Lorenza i nanio im treći poraz u sezoni, a jedini gol na utakmici zabio je Sand u 37. minuti.

Union je na gostovanju kod Quilmesa nakon dva uzastopna poraza došao do treće pobjede u prvenstvu. Quilmes je poveo već u trećoj minuti pogotkom iz penala, a gosti iz Santa Femdash;a su hattrickom Triveira preokrenuli rezultat.

Ovaj vikend se ne igra ligaško kolo, a uzbuđenja se nastavljaju idući tjedan kada je na rasporedu Superclasico!