Argentinska Primera – prvenstvo nastavljeno, Aimar se ipak oprostio od nogometa

Pablo “Pablito” Aimar ipak ne može više. Prva je to vijest ovih dana u Argentini. Nakon što ga trener River Platea, Marcelo Gallardo, nije uvrstio u uži krug onih koji konkuriraju za utakmicu, Aimar je, kako kaže, shvatio da je vrijeme da se ide baviti nečim drugim u životu. Gallardo pak kaže da mu je žao zbog takve odluke i da se nadao da će Aimar biti u klubu barem do kraja godine, a onda se oprostiti kao pravi velikan. No, završilo je zasad, kako je završilo. Oproštajnu utakmicu će mu vjerojatno organizirati..

Što se pak ostatka lie tiče, Argentinci su nakon mjesec dana pauze započeli drugi dio prvenstva zaostalim susretom 13. kola između Tigrea i Rivera koji je završio rezultatom 0:0.

U petak su 16. kolo otvorili Arsenal i Gimnasia, a pobjedu su odnijeli gosti iz La Plate golom Mazzole u 89. minuti susreta. Gimnasia je tako nastavila svoj pobjednički niz koji traje već četiri kola. Boca Juniors je gostovala kod Sarmienta, a jedini gol na utakmici vidjeli smo u 28. minuti kada je Perez proigrao Palaciosa, koji rutinski šalje loptu u mrežu pored domaćeg vratara. Na isti način do pobjede je došao i Banfield protiv Quilmesa, a gol za pobjedu zabio je Giovanni Simeone.

Rosario, koji je veći dio prvenstva bio vodeći na tablici pobjedio je Aldosivi (1:3) pogocima Rubena, Cervija i Niella te nakon ovog kola za prvim mjestom zaostaju samo tri boda. Iako se nisu pojačali kao njihovi glavni konkurenti za naslov, Rosario i dalje ozbiljno cilja na titulu.

River Plate, koji se pojačao Saviolom i Luchom Gonzalezom na svome “El Monumentalu” odigrao je blijedih 1:1 s Temperleyom. River je započeo utakmicu s tri napadača (Boye, Cavenaghi i Saviola) te je poveo nakon pola sata igre pogotkom Funesa. Slavlje domaćih trajalo je samo osam minuta kada Esparza postiže izjednačujući gol. Do kraja susreta nije bilo golova te je tako Temperley stigao do svog 18. boda u prvenstvu. Istim rezultatom završila je i utakmica San Lorenza koji je gostovao u Santa Femdash;u kod Uniona. Poveli su gosti u 40. minuti pogotkom Sebastiana Blanca koji je u San Lorenzo došao na posudbu iz West Bromwich Albiona. Pet minuta poslije Malcorra svojim sedmim golom u prvenstvu donosi Unionu vrijedan bod. Napomenimo samo da je Unionov najbolji napadač Triveiro (9 golova) otišao u meksičku Tolucu.

Velez i Tigre odigrali su uzbudljivu utakmicu koja je završila podjelom bodova. Tigre je poveo u 74. minuti pogotkom Rincona, a na dva gola prednosti povisio je Gonzalez u 87. minuti. Kad se već sve činilo da je gotovo i da bodovi idu gostima pojavio se Caraglio. On je prvo zabio u 88. minuti, a zatim i u sudačkoj nadoknadi za veliko slavlje domaćih navijača. Belgrano je također došao do pobjede u sudačkoj nadoknadi i to protiv Argentinos Juniorsa (2:1).

Najveće iznenađenje ovog kola je visoki poraz Racinga koji je primio tri komada u gostima kod Newells Old Boysa. Godoy je istim rezultatom pobjedio Crucera, baš kao i Lanus koji je dobio Atletico Rafaelu. Independiente je kod kuće pobjedio Olimpo 3:1. Dva gola dao je Benitez, a jedan Valencija, dok je za goste počasni gol zabio Acosta. Nueva Chicago i Colon, Huracan i Defensa te Estudiantes i San Martin odigrali su utakmice bez pogodaka.

U idućem kolu očekuje nas povratnički nastup Teveza u dresu Boce protiv Quilmesa (18.7 u 21:10 po srednjeeuropskom vremenu). Bit će zanimljivo vidjeti može li Gimnasija nastaviti svoj pobjednički niz protiv Godoya (20.7), te da li će Belgrano nakon utakmice s Banfieldom i dalje ostati u samom vrhu tablice.