Argentinska Primera – promjena na vrhu nakon četvrtog kola

U Argentini se igralo četvrto kolo, Rosario Central je ostao sam na vrhu sa stopostotnim učinkom, San Lorenzo je dobio Estudiantesa u derbiju kola, a Boca i River su uzeli samo bod, kao i Racing koji je opet razočarao.

Defensa je došla do svoje druge prvenstvene pobjede. Gol vrijedan tri boda protiv Banfielda zabio je Sanchez nakon što je pobjegao protivničkoj obrani u 65. minuti. Belgrano je u gostima Independienteu nanio prvi poraz. Domaćini su poveli golom iz slobodnog udarca preko Mancuella u 22., a izjednačio je Rigoni u 37. minuti utakmice. Gosti do sva tri boda dolaze u 76. minuti kada Perez realizira kazneni udarac. Godoy je također došao do pobjede u gostima i to protiv Nueva Chicaga. Prvo je zabio Fernandez pred kraj prvog poluvremena nakon kontre, a pobjedu je potvrdio Mercado.

Istim rezultatom je završio i debi kola u La Plati, gdje je San Lorenzo pobjedio Estudiantes golovima Blanca i Barrientosa. Posebno izdvajamo gol Barrientosa koji je ušao s klupe u nastavku susreta te je dvije minute poslije toga sa 40 metara lobovao domaćeg vratara. Newells Old Boysi svladali su Crucero del Norte dvama pogocima kapetana Maxi Rodrigueza. I druga ekipa iz grada Rosarija je došla do pobjede i to u gostima protiv Olimpa. Domaćini su poveli u 19. minuti, a gol je zabio veznjak Cobo koji je prebacio vratara Carantu sa 30mdash;ak metara. Central do pobjede u drugom poluvremenu vodi Ruben koji postiže hattrick.

Aldosivi i Quilmes
su odigrali 1:1, a poveli su gosti golom Ramireza u trećoj minuti utakmice. Prije odlaska na odmor Quilmes ostaje s igračem manje, a tu brojčanu nadmoć iskorištavaju igrači Aldosivija u 73. minuti kada lijepom akcijom u tri poteza dolaze do gola. Susret su obilježili brutalni prekršaji te je sudac podjelio čak 12 žutih i jedan crvena karton. Istim rezultatom završio je susret Huracana i Gimnasije, kao i onaj između Temperleya i Tigrea.

Do treće uzastopne nerješene utakmice došao je Sarmiento na gostovanju kod Veleza. Poveli su upravo gosti golom Cuevasa u 8. minuti, a u 15. minuti je izjednačio Pavone. Zanimljivo je da je Cuevas postigao pogotke u sva četri dosadašnja kola. Boca je također na gostovanju upisala jedan bod iako su mogli i sva tri. Poveli su protiv Colona u 36. minuti golom Martineza. Trener Colona u 66. minuti radi krucijalan potez te uvodi Guancu koji niti dvije minute poslije šalje loptu sa 20 metara neobranjivo u rašlje.

Atletico Rafaela je napokon došla do prvog boda i to na domaćem terenu protiv aktualnog prvaka Racinga. Domaćini su već u 56. sekundi utakmice nagovijestili kako će izgledati utakmica. Pusseto je u stilu Maradone pretrčao pola terena, prešao tri igrača te je pokušao provući loptu ispod vratara od kojeg se lopta odbija u noge Depetrisu koji zabija na prazan gol, ali ga sudac poništava zbog navodnog zaleđa. Rafaela je bila dominantnija te je propustila niz šansi da dođe do vodstva, a to im se osvetilo u 44. minuti kada Sanchez nakon slobodnog udarca glavom šalje loptu u gol za vodstvo gostiju. Rafaela nastavlja s boljom igrom i u nastavku te dolazi do zasluženog izjednačenja golom Bastie u 52. minuti. Nakon primljenog gola igrači Racinga su se pribrali te su mogli odmah i povesti tri minute poslije. Prvo se Fernandez prošetao kroz kazneni prostor, zaobišao vratara te od cijelog gola pogodio stativu. Lopta se potom odbila u noge Castru koji se nije najbolje snašao te je šalje preko praznog gola. Atletico Rafaela je ostavila puno bolji dojam te je zaslužila i više od ovog jednog boda, dok je Racing opet razočarao.

San Martin i dalje ne zna za poraz, a ovog puta su sa Argentinos Juniorsima odigrali utakmicu bez pogodaka. Istim rezultatom završila je i utakmica Lanusa i Arsenala. River je protiv Uniona nakon prvih pola sata vodio 2:0 zahvaljujući golovima Cavenaghija i Driussija. U nastavku susreta Gamba je prvo smanjio zaostatak, a Guerra je donio Unionu vrijedan bod. River je tako već drugu utakmicu na svom “El Monumentalu” završio rezultatom 2:2. Iduće kolo igra se drugi clasico sezone, onaj između San Lorenza i Huracana. Utakmica se igra u nedjelju 15.3 na Nuevo Gasometru, stadionu San Lorenza s početkom u 21 sat po srednjeeuropskom vremenu.