Argentinska Primera – pročitajte izvještaj i pogledajte sažetke petog kola

Peto kolo je za nama, a još uvijek je ne vrhu situacija vrlo gusta, no nitko od velikana nije prezuo vodstvo. Bit će zanimljivo gledati koliko će takva situacija ostati, pogotovo jer trenutnačno vodeći Rosario Central nema međunarodno obveze.

Rosario je tako upisao petu pobjedu protiv Temperleya, a pobjednički gol sa igračem manje je dao Ruben kojemu je ovo već peti gol u prvenstvu. Lanus je u gostima zabio petardu Godoyu uz 4 pogotka Melana, a u strijelce se još upisao i Ortiz, te kod domaćina Fernandez.

Banfield je protiv San Martina došao do svoje prve domaće pobjede. Gosti su poveli u 19. minuti golom Buena nakon jedne polukontre, a Banfield je izjednačio preko Noira u 27. minuti. Na odmor domaćini ipak odlaze s prednošću zahvaljujući pogotku Cuera. Odmah na početku drugog poluvremena igrač San Martina, Iberbia matira vlastitog vratara, a Bueno svojim drugim golom postavlja konačan rezultat. San Lorenzo je u clasicu pobjedio Huracan s 3:1. Poveli su gosti lijepim golom Toranza u 16. minuti, a kapetan Romagnoli i Carruzo su izjednačili do kraja prvog poluvremna. Matos je iz penala samo potvrdio pobjedu San Lorenza u 63. minuti.

Boca je pobjedili 2:1 Defensu pogocima glavom “Cate” Diaz i Osvalda u prvom poluvremenu. U drugom dijelu sve su zakomplicirali nakon što su primili gol u 61. minuti. Barbieri je ubacio u prostor između igrača Boce koji su stajali predaleko te je njihovu nepažnju iskoristio Sanchez koji je zabio pokraj nemoćnog Oriona. Defensa je puno bolje izgledala u drugom dijelu od Boce te je bila blizu izjednačujućeg pogotka. Istim rezultatom Tigre je nanio četvrti poraz Atletico Rafaeli.. Newells je u gostima pobjedio Sarmiento, golovim Castra i Scocca, dok je Nunez dao počasni gol za domaću momčad s bijele točke.

Argentinos Juniors i Estudiantes su odigrali 2:2. Poveo je Estudiantes preko Mendoze iz penala u 8. minuti, a na početku drugog poluvremena Azuqui je povisio na dva gola razlike. Franzoia smanjuje rezultat u 53. minuti i ostavlja domaćine u igri, a voda na njihov mlin dolazi u 57. minuti kada igrač Estudiantesa, Damonte dobiva drugi žuti karton. Brojčanu nadmoć iskoristili su Argentinos Juniorsi u 78. minuti kada je izjednačujući gol zabio Garra.

Aldosivi, Quilmes i Gimnasia su stigli do prvih pobjeda u prvenstvu. Aldosivi je pogotkom iz penala došao do sva tri boda protiv Belgrana u gostima. Quilmes je kod kuće pobjedio Velez 2:1, a istim rezultatom završila je i utakmica između Gimnasije i Nueva Chicaga.

Racing je kod kuće razbio Coloacute;n 4:1. Golove su zabili Castillon i Romero u prvom poluvremenu te Nuacute;ntilde;ez i Camacho u nastavku utakmice. Počasni gol za goste zabio je Becerra u 64. minuti. Union i Independiente odigrali su 1:1, dok su Crucero i Olimpo susret završili bez pogodaka. River Plate je odigrao sa Arsenalom u gostima 3:3. Domaćini su vodili 3:1 na poluvremenu, a u drugom dijelu je River došao do boda dvama golovima More.