Argentinska Primera – pregled šestog kola, Boca je konačno posustala

Odigrano je 6. kolo u argentinskoj primeri, Rosario Central je i dalje na vrhu, a za vratom im pušu San Lorenzo i Boca.River je uspio konačno nekog pobijediti i možda je to nagovještaj izlazska iz mini krize, dok aktualni prvak Racing nastavlja svoju vrlo prosječnu formu. No, krenimo redom.

Rosario Central
više nema stopostotni učinak nakon što je odigrao 1:1 s Atleticom iz Rafaele. Poveo je domaćin Atletico iz jedanaesterca u 19. minuti, a trenutak koji je prelomio utakmicu bilo je isključenje Bastie. Iako su imali igrača više od 27. minute momci iz Rosarija su uspjeli doći samo do jednog pogotka koji je pao u 48. minuti. Istim rezultatom završilo je i gostovanje Racinga kod Defense, te Boce kod San Martina. Na utakmici između Newellsa i Quilmesa mreže su mirovale do 88. minute kada gol za domaćine postiže Scocco. Kad su već svi mislili da sva tri boda ostaju u Rosariju pojavio se Gomez koji u 92. minuti izjednačuje rezultat.

Tigre je kod Colona u Santa Femdash;u stigao do treće pobjede u zadnje 4 utakmice. Pobjednički gol zabio je Larrondo u 50. minuti nakon što su obrambeni igrači Colona izgubili loptu na centru. River je istim rezultatom porazio Godoy pogotkom Tea Gutierreza u 22. minuti koji se na taj način iskupio za promašeni jedanaesterac tri minute ranije. Lanus je došao do druge pobjede u nizu protiv Gimnasie. Prvi gol je zabio Ayala iz slobodnog udarca kroz “šumu nogu”, a potvrdu nova tri boda donosi Ortiz u 87. minuti utakmice.

Huracan je u gradskom derbiju razbio Argentinos Juniorse 4:0 te im na taj način nanio prvi poraz u sezoni. Briljirao je Abila koji je zabio hattrick, dok je Flores zabio autogol. Independiente je istim rezultatom porazio Arsenal, a golove su zabili Mancuello, Riano, Albertengo i Cuesta.

Velez je nakon Quilmesa izgubio i od Belgrana koji je zabio sva tri gola na utakmici. Prvi su zabili sami sebi u 25. minuti da bi u 65. i 72. preko Marqueza i Escudera preokrenuli utakmicu u svoju korist. Banfield je također preokrenuo utakmicu u La Plati protiv Estudiantesa. Poveli su domaćini u 44. minuti da bi Banfield u šokantnoj završnici u 89. i 92. minuti golovima Viatria i Cazaresa došao do sva tri boda. Sarmiento Junin je došao do prve pobjede u prvenstvu protiv Crucera i to u 91. minuti iz penala kada je Nunez zabio za konačnih 2:1.San Lorenzo je upisao petu pobjedu u prvenstvu protiv Nueva Chicaga te se sada nalazi na drugom mjestu s bodom manje od vodećeg Rosario Centrala. S druge strane Union je u petoj utakmici u nizu podjelio bodove, ovoga puta sa Aldosivijem s kojim su odigrali 3:3. Jedini susret koji je završio bez pogodaka bio je onaj između Temperleya i Olimpa.

Iduće, 7. kolo donosi nam dva derbija, prvo se u nedjelju (29.3) sastaju San Lorenzo i Lanus, a zatim dan poslije (30.3) Boca i Estudiantes, a sažetke ovog kola možete pogledati ovdje: