Argentinska Primera – povratak Teveza, poker Cavenaghija i sjajna “rabona”

Argentinska Primera nakon kratkog odmora i dosadnjikavog prošlog kola, sad se vratila u punom sjaju. Prvih šest momčadi je u razmaku od svega 5 bodova, a nakon povratka Lucha Gonzaleza i Saviole u River Plate, vidjeli smo i najnovije ligaško pojačanje.

Utakmica između Boce i Quilmesa protekla je u znaku povratka Carlosa Teveza u najdraži dres. Domaćini su poveli 2:0 pogotcima Palaciosa u 26. te Callerija u 52. minuti susreta. Posebno je bio dojmljiv gol Callerija čiji je potez postao pravi hit na društvenim mrežama, te stoga preporučujemo da ga obavezno pogledate u našem sažetku. Do kraja susreta gosti su tek uspjeli zabiti počasni gol.Racing je pobjedio Sarmienta 2:1, a golove su zabili Milito i Camacho, te kod gostiju Figureoa. Istim rezultatom Defensa je pobjedila Nueva Chicaga koji ni nakon 17. kola ne zna za pobjedu.

Argentinos Juniorsi izgubili su i treću utakmicu u nizu, a ovog puta su pali protiv Uniona rezultatom 1:2,. Dvostruki strijelac za goste bio je Soldano, dok je za domaćine u sudačkoj nadoknadi zabio Cano. Crucero i Estudiantes te Colon i Lanus su također odigrali istim rezultatom (1:2). Pobjeda Estudiantesa izborna je na iznimno teškom terenu, gdje je osim natopljenog terena goste dočekala i trava koje se činila nepodšišanom, odnosno višom od uobičajene. U takvom odnosu snaga nismo se nagledali lijepog nogometa, ali su momci Gabriela Milita ostvarili vrijednu pobjedu.

Banfield je protiv Belgrana u drugom poluvremenu u svega pet minuta prokockao prednost od 1:0. Zelerrayan i Lema su svojim pogocima donijeli nova vrijedna tri boda gostujućoj momčadi. Na sličan način bodove je propustio iz ruku i Huracan koji je kod San Martina do 45. minute imao vodstvo (0:2). Na kraju je San Martin s tri gola preokrenuo rezultat u svoju korist.

Gimnasia je pobjedila Godoy 2:0. Fernandes i Contreras zabili su golove u drugom poluvremenu za petu uzastopnu pobjedu ekipe iz La Plate.San Lorenzo je napravio dobar posao dovođenjem Blanca koji i drugu utakmicu zaredom postiže gol, ovog puta protiv Arsenala. U listu strijelaca se upisao i Cautercucio kojemu je to 6 pogodak ove sezone, te gostujući igrač Curbelo koji je zabio autogol. Olimpo je također zabio tri gola te je Aldosiviju nanio četvrti poraz u nizu. Tragičar utakmice bio je gostujući igrač Canever koji je zabio dva autogola. U strijelce se još upisao i Blanco kao i gostujuću igrač Leon koji je za razliku od svog kolege uspio pogoditi pravu mrežu.

River je u Rafaeli istoimenom klubu zabio petardu (1:5), a briljirao je Cavenaghi koji je zabio čak 4 pogotka zaredom. Za River se u strijelce još upisao i Rodriguez, a kod gostiju Barboza. Cavenaghi se sada s 10 postignutih golova nalazi na drugom mjestu na ljestvici strijelaca.Independiente je pogotkom svog najboljeg strijelca Albertenga pobjedio Temperley u gostima (0:1).
Dvije ekipe iz Rosarija pred njihov međusobni susret u idućem kolu odigrali su utakmice bez pogodaka (Tigre mdash; Newells 0:0 / Rosario mdash; Velez 0:0).

U 18. kolu očekuje nas novi Clasico, Newells dočekuje Rosario (26.7), Boca ide u goste Belgranu (27.7), a River igra protiv Colona (26.7)