Argentinska Primera – kolo s čak 14 crvenih kartona

Lopta je mirovala u vikendu koji je za nama na argnetinskim travnjacima, zbog velike tragedije u kojoj je život izgubio Emanuel Ortega, no mi vam dugujemo izvještaj za 12. kolo u kojem su Belgrano i Rosario na najbolji način iskoristili kikseve vodećih te su se opet približili vrhu tablice. Kolo su obilježili i suci koji su dodjelili čak 14 crvenih kartona.

Boca je na teškom gostovanju u La Plati uzela bod Independienteu. Domaćini su poveli preko Albertenga u 8. minuti, a Burdisso izjednačuje pred kraj prvog poluvremena za konačan rezultat. San Lorenzo je na sličan način došao do boda u Rosariju kod Newellsa. Crvenomdash;crne u vodstvo dovodi Ponce u 11. minuti, a dvije minute poslije San Lorenzo izjednačuje. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao. River Plate je protiv aktualnih prvaka Racinga, odigrao utakmicu bez pogodaka, a nerješeno su završile i utakmice San Martina i Atletico Rafaele, odnosno Lanusa i Tigrea (1:1)

Belgrano je kod kuće pobjedio Arsenala dok je Rosario slavio u gostima kod Nueva Chicaga (2:0). Ovim pobjedama Belgrano i Rosario su došli do dva boda zaostatka za vodećom Bocom. Estudiantes je preokrenuo vodstvo Temperleya golovima Barbone i Vere u 57. odnosno 81. minuti.Velez je izgubio treću utakmicu u nizu protiv Argentinos Juniorsa (0:1), a utakmicu su obilježila čak tri crvena kartona.

Olimpo je upisao prvu pobjedu u prvenstvu na gostovanju kod Huracana. Nakon što su na poluvremenu gubili 1:0, u nastavku su golovima Royona i Blanca u 76. i 79. min okrenuli rezultat, a Klusener je u sudačkoj nadoknadi potvrdio pobjedu.Colon je u gostima pobjedio Defensu koja je prvotno povela u 31. minuti, da bi dvije minute poslije ostala sa igračem manje. Taj poklon Defense iskoristili su gosti te su Llama i dvostruki strijelac Alario doveli Colon do treće pobjede u pet utakmica. Domaćini su u 86. minuti golom Alvareza samo dodatno ublažili poraz.

Na utakmici između Uniona i Crucera vidjeli smo čak 7 golova, i tri crvena kartona. Za Union su dva puta pogađali Triveiro i Gamba te jednom Avendano. Gosti su su čak u 75. minuti zaostajali jedan gol (3:2), ali nisu uspjeli izdržati pred napadima Uniona. Aldosivi je nakon tri pobjede u nizu izgubio od Banfielda koji im je zabio tri komada, a Sarmiento i Gimnasia te Quilmes i Godoy odigrali su utakmice bez pogodaka.

Argentinska Primera, sažeci dvanaestog kola from nogometplus on Vimeo.