Argentinska Primera – kolo prije pauze

Argentinci su došli do polovice sezone, a nakon 15. kola na vrhu se nalazi San Lorenzo kojeg u stopu slijede Boca, Racing i River (koji ima utakmicu manje).

Racing je nakon lošeg starta na početku sezone napokon uhvatio zamah i pobjedom protiv Veleza približili su se vodećem San Lorenzu na dva boda zaostatka. Do treće pobjede u nizu došli su golovima Boua, Camacha i Milita, a za goste je počasni gol zabio Grillo. Crucero je s istim rezultatom pobjedio San Martina.

Boca je drugu utakmicu zaredom igrala na praznoj Bomboneri, ali ih ovog puta to nije smelo te su ispratili kući Newells Old Boyse sa četiri komada u mreži. Prvo je Cata Diaz u 4. minuti utakmice bombom iz slobodnog udarca načeo goste, da bi početkom drugog poluvremena Palacios povećao vodstvo. Calleri je u 63. minuti zabio glavom nakon ubačaja iz kornera, a Chavez je iz penala u 83. minuti zabio za konačan rezultat. Boca je na najbolji način prekinula crni niz od tri utakmice bez pobjede i sada za vodećim San Lorenzom zaostaju samo jedan bod.

Zanimljivu utakmicu s velikim brojem golova gledali smo i u La Plati gdje je Gimnasija razbila Union. Vidjeli smo čak sedam golova od kojih je njih pet završilo u mreži gostiju iz Santa Femdash;a. Gimnasia je već na poluvremenu imala 3:0 , a dodali su još dva i u nastavku susreta. Unatoč tome što su imali igrača manje od 19. minute gosti su u drugom dijelu golovima Gambe i Ellacopulosa ublažili poraz.

Rosario je dočekao Independiente koji je poveo u 38. minuti pogotkom Aguilera. U nastavku utakmice domaći trener mjenja Cervija te ulazi Niell koji u 71. minuti na Rubenovu asistenciju postiže gol kojim Rosario dolazi do jednoga boda.

Na utakmici između Olimpa i Rivera mreže su mirovale punih sat vremena, sve dok Mansilla nije zabio za erupciju oduševljenja na tribinama. Ipak domaćini nisu uspjeli izdržati do kraja, te je River kao i mnogo puta ove sezone pred kraj utakmice, točnije u 88. minuti došao do pogotka za konačnih 1:1. Istim rezultatom završile su i utakmice između Colona i Hurcana, odnosno Temperleya i Lanusa.

Tigre je nakon prošlotjednog poraza od Independientea pobjedio Aldosivi (2:1), a Estudiantes je došao do sva tri boda na gostovanju kod Defense pogotkom Carilla (0:1).Nueva Chicago ni nakon 15. kola još nije okusila slast pobjede, ovog puta su izgubili od Atletico Rafaele rezultatom 2:0. Quilmes je u gostima s istim rezultatom svladao Argentinos Juniorse. Vodeći San Lorenzo je na svome travnjaku odigrao utakmicu bez pogodaka protiv Belgrana, a na isti način su bodove podjelili Godoy i Arsenal, odnosno Banfield i Sarmiento.

Sada slijedi pauza koja će trajati nešto manje od mjesec dana, budući da već sutra počinje kontinentalno natjecanje mdash; Copa America.