Argentinska Primera – Boca na vrhu, pogledajte sažetke

Nakon osam kola Boca je zasjela na vrh tablice, River je u derbiju svladao San Lorenza, Rosario je opet remizirao, a u utakmici Veleza i Arsenala jedan je sudac bio u središtu pozornosti.

U Buenos Airesu se igrao gradski derbi između Rivera i San Lorenza. Ove dvije ekipe već su se susretale ove godine u Recopi Sudamericani i oba puta je pobjedio River. San Lorenzo je bolje otvorio susret, ima je par opasnih prilika u prvom poluvremenu, a napetosti i uzbuđenja nije nedostajalo ni sa druge strane. River koji i dalje ima problema sa ozljedama kontrolirao je igru, pogotovo u drugom poluvremenu. Upravo su u nastavku utakmice domaćini odigrali akciju koja im je donijela tri boda. Ariel Rojas je jednu loptu ubacio u srce kaznenog prostora, a Carlos Sanchez je uhvatio obranu gostiju na spavanju i zabio za vodstvo u 49. minuti. Pokazat će se poslije da je to bio gol vrijedan tri boda i tim rezultatom River se izjednačio sa San Lorenzom i Rosariom na tablici. Colon je istim rezultatom slavio protiv slabašnog Olimpa te je na taj način upisao prvu pobjedu u prvenstvu. Nakon što ih je San Lorenzo razbio u gostima, Lanus je upisao drugi poraz zaredom, ovog puta bolji su bili Argentinos Juniorsi (0:1).

Aldosivi je nastavio s dobrom igrom te je dobio Godoya rezultatom 2:0, posao im je bio olakšan jer su u jednom trenutku imali čak dva igrača više. Napomenimo i to da je Ayovi propustio priliku da zabije počasni gol iz kaznenog udarca u sudačkoj nadoknadi. Boca je istim rezultatom svladala gradskog suparnika Huracana uz dva gola Melia.
Prvi poraz u sezoni pretrpio je Union na gostovanju kod Newellsa za koje su zabili Figueroa i Mateo.

San Martin je došao do druge pobjede te je uz dva gola Gomeza i Bogada pobjedio Tigre za koje je počasni gol zabio Blengio. Quilmes i Crucero su završili istim rezultatom, a vrijedi izdvojiti lijepi gol Crucerovog Demateia iz slobodnog udarca. Belgrano je došao do treće pobjede zaredom preokretom u Juninu. Poveo je domaćin Sarmiento golom Nuneza iz penala, a Rigoni sa svoja dva gola, te Chiqi Perez sa jednim preokreću rezultat u korist Belgrana.

Banfield je upisao četvrtu pobjedu u nizu, poveli su preko Noira u 10. minuti, a Nueva Chicago je izjednačio u 49. minuti pogotkom Ruiza. Pobjedu gostima iz Banfielda donio je Viatri u 87. minuti. Velez je nakon niza od tri poraza pobjedio kod kuće Arsenal rezultatom 2:1. a pobjednički gol zabio je Caraglio u 80. minuti iz penala. Arsenal je nakon ovog kola preuzeo začelje na tablici. Ova utakmica će ući u povijest jer je sudac German Delfino poništio svoju odluku nakon pregleda televizijske snimke. Delfino je pogrešno dosudio kazneni udarac i isključio igrača, ali kada je dobio obavijest da su televizijske kamere pokazale da igrač nije igrao rukom, poništio je svoju odluku. Delfino je poručio da je njegova savjest čista jer je ispravio nepravdu, a budući da je postupio protivno pravilima očekuje ga teška kazna.

Independiente je odigrao 1:1 s Gimnasiom, a poveli su upravo domaćini u 41. minuti golom Albertenga. Njihovo vodstvo trajalo je samo 5 minuta kada gosti iz La Plate u sudačkom dodatku izjednačuju golom Coronela. Estudiantes i Racing te Atletico i Temperley odigrali su istim rezultatom. Rosario Central je tri puta vodio na utakmici protiv Defense koja je sva tri puta uspjevala izjednačiti rezultat. Nakon pet pobjeda zaredom, Rosario je upao u niz od tri nerješene utakmice.

Iduće kolo (12.04) igra se Clasico del Sur između Banfielda i Lanusa, te derbi San Lorenzo i Independiente.