Argentinska Primera – 4 kluba izjednačena na vrhu

Nakon devet odigranih kola na vrhu tablice sa istim brojem bodova nalaze se San Lorenzo, Boca, River i Rosario, a u stopu ih prati Belgrano. Boca je kiksala protiv posljednje plasirane momčadi, Lanus je odnio pobjedu u Clasicu, a Tigre je unatoč prvoj pobjedi napravio grešku koja bi ih mogla stajati tih bodova, no krenimo redom.

Belgrano je pred nešto više od 25 000 gledatelja pobjedio Quilmes i došao do četvrte uzastopne pobjede u prvenstvu. Golove su zabili Velazquez u 12. i Obolo u 86. minuti za domaćine, dok je jedini gol za goste dao Romero u 27 minuti. S ovim rezultatom “Pirati” su upisali 19. bod i za vodećom četvorkom zaostaju samo dva boda. Temperley i Colon odigrali su istim rezultatom. Rosario je nakon tri nerješene utakmice došao do pobjede protiv San Martin (2:1). Cervi je u 36. doveo Central u vodstvo nakon asistencije Rubena, a Pumpido je izjednačio u 77. minuti. Pobjedu Rosario Centralu donio je Donatti pogotkom glavom u sudačkoj nadoknadi.

Velez je dva puta vodio protiv Godoya pogocima Pavonea, ali su domaćini golovima Fernandeza i Ayovia uspjeli dvaput izjednačiti za konačan rezultat. Defensa je upisala četvrti nerješeni protiv Olimpa (0:0) baš kao i Atletico Rafaela protiv Crucera (1:1). Boca je odigrala siromašnu utakmicu bez pogodaka protiv Nueva Chicaga na domaćem terenu.

Lanus je u Clasicu Sur del Norte pobjedio Banfielda. Utakmicu su obilježila 4 crvena kartona (dva sa svake strane). Za Lanus su zabili Aguirre iz penala i Melano, a za domaćine Asenjo. River je na isti način pobjedio Argentinos Juniorse i tako upisao četvrtu pobjedu u nizu, a na utakmici smo svjedočili iznimno atraktivnom pogotku Rinaldija. On je u 58. minuti poluškaricama donio trenutno izjednjačenje svojoj momčadi. Sarmiento je u Santa Femdash;u kod Uniona došao do treće pobjede u zadnja četri kola golom Lune u 43. minuti, dok je San Lorenzo na sličan način kod kuće pobjedio Independiente.

Tigre je pobjedio Estudiantes pogocima Wilcheza i Gonzaleza, a gostujući trener Mauricio Pellegrino je nakon poraza dobio otkaz. Na klupi će ga zamijeniti Gabriel Milito. Istim rezultatom je Racing svladao Huracana koji je cijelo drugo poluvrijeme igrao s igračem manje. Aldosivi je na gostovanju u La Plati poveo golom Sanda u 20. minuti, a Gimnasia je u nastavku preokrenula rezultat zabivši četiri gola. Furiozno drugo poluvrijeme bilo je dovoljno da domaćini upišu drugu pobjedu u prvenstvu.

Arsenal je iznenadio Newells Old Boyse te je došao do prve pobjede u prvenstvu. Momci Martina Palerma pobjedili su prvi put nakon pet mjeseci, a precizni su bili Santiago Silva u 43. i 48. minuti, te Ruiz u sudačkoj nadoknadi. Iako su se sa ova tri boda maknuli sa dna ljestvice, sav bi im trud mogao pasti u vodu zbog proceduralne pogreške. Naime, igrač Arsenala Leandro Godoy dobio je kaznu od dvije utakmice suspenzije koju je trebao odraditi u 8. i 9. kolu, ali je neobjašnjivo zaigrao prije isteka suspenzije, upravo protiv Newellsa. Zbog kršenja propozicija natjecanja Arsenala sigurno očekuje kazna, a predviđa se da će im bit oduzeta tri osvojena boda.

U idućem kolu očekuje nas par zanimljivih dvoboja, a izdvajamo utakmice : Estudiantesmdash;Rosario (18.4), Rivermdash;Banfield (19.4) i Lanusmdash;Boca (20.4). Sažetke pogledajte ovdje: