Analiza Hajdukove igre: Neuspjeh u Zaprešiću (VIDEO)

HNL Inter iz Zaprešića i Hajduk odigrali su neriješeno, rezultat je bio 1:1. Susret je počeo živo, pa je u prvom napadu, u drugoj minuti, Hajduk mogao povesti. T.Bašić je prošao po lijevoj strani,uputio prizeman centaršut, Futaacute;cs prvi na lopti, s igračem na leđima doduše, sa dva,tri metra, ne uspijeva zabiti. Tri minute kasnije, Inter vodi. Polukontra po Interovoj lijevoj strani, Šarić prolazi Juranovića i centrira, Memolla nije dovoljno blizu Puljiću koji ga vara u okretu i zabija u desni kut gola Dantea Stipice.
Do kraja poluvremena Inter će izvesti još tri kontranapada po svojoj lijevoj ili Hajdukovoj desnoj strani. Duboka obrana, i nakon toga kontranapad na Hajdukovu desnu stranu, to je bio Interov plan igre. Jedini plan, ali plan koji je bio dovoljan za odigrati remi s Hajdukom. Da se ne lažemo, Hajdukov desni bok je meta mnogih suparničkih momčadi ove sezone, jer je evidentno da je tu Hajduk najranjiviji. Josip Juranović nije desni bek i to je istina, ali je Juranović lani imao zapaženih partija na toj poziciji i upravo je preko te pozicije osigurao mjesto standardnog prvotimca. Problem je u tome što Juranović ove sezone nije u formi i ne uspijeva ući u istu. Desni bek nije ni Ismaili, on je stoper, ali djeluje nešto uvjerljivije od Juranovića na toj poziciji. Trećeg kandidata zasad nema. I premda je loše branio Interove protunapade po desnoj strani, Hajduk je ipak dominirao u prvom poluvremenu. I to ne samo posjedom nego i šansama. Uz već spomenutu priliku Futaacute;csa na početku utakmice, Hajduk je imao tri vrlo opasna udarca Zvonimira Kožulja, te po jedan pokušaj Frane Vojkovića i Tome Bašića. Toma je imao i još jednu šansu, kada je promašio gol s tri metra. Snimka će pokazati da je pri tom pokušaju bio vrlo intezinvno povlačen za dres. Bruno Marić se nije oglasio.

Drugo poluvrijeme, kod Hajduka, na poluvremenu izlazi Nižić, a ulazi Ismaili, a do 65. minute Marijan Pušnik će uvesti Francka Ohandzu i Frana Tudora. Ipak, onu dominaciju iz prvog poluvremena, Hajduk nije uspio nastaviti u drugom, pa u prvih pola sata nastavka bilježimo tek pokušaj Tome Bašića iz slobodnog udarca.
I onda, u posljednjih 15 minuta, Fran Tudor ulazi u dvije šanse, prvu, sam na golmana ne realizira. Ali je zato uspješan u drugom pokušaju i nakon centaršuta Kožulja postiže gol glavom, za konačnih 1:1. Remi u Zaprešiću je neuspjeh, i nije prvi u ovom prvenstvu. Svakako su to i domaći porazi od Dinama i Rijeke. U nastavku prvenstva, Hajduk će morati puno bolje. Navijači očekuju bolje rezultate, ali prije svega bolju igru , prema naprijed i prema natrag, jer bez toga neće biti ni rezultata. Do zimske stanke preostaje još 12 prvenstvenih utakmica. Sasvim dovoljno vremena da se vidi napredak u igri i rezultatu. Sve ovo naravno, pod uvjetom da je “ekipa na pravom putu” kako to tvrdi trener prve momčadi, Marijan Pušnik.