A-liga: Sve je u znaku Melbournea (VIDEO)

Ovoga vikenda odigrani su susreti četvrtog kola australske A-Lige u kojima su dominirale momčadi iz Melbournea.

Bruno Fornaroli – prošla sezona nije bila slučajnost

Četvrto kolo otvoreno je u petak utakmicom između Melbourne Cityja i Adelaide Uniteda. Domaća momčad tek je u posljednjem kolu upisala svoj prvi poraz, na svom travnjaku s 3:2 poraženi su od Perth Gloryja. S druge strane, igrači Guillerma Amora ugledali su se na prošlu sezonu te još uvijek ne znaju za pobjedu.

Prošlo je tek 11 minuta, a domaća momčad već je stigla u vodstvo, i to preko najboljeg strijelca prošle sezone – Bruna Fornarolija. Fernando Brandan dodao je loptu do Urugvajca koji je s ruba kaznenog prostora pogodio suprotne rašlje Galekovića i City vodi 1:0. S tim rezultatom otišlo se i na odmor.

U nastavku je prošlo tek deset minuta, a sudac je pokazao na bijelu točku. Asistent kod prvog pogotka, Fernando Brandan, glavom je u ruku pogodio Sergija Guardiolu i bio je to kazneni udarac za domaću momčad. Drugi pogodak na utakmici, u stilu Panenke, postigao je Fornaroli i povisio vodstvo svoje momčadi na 2:0.

Djelomično iskupljenje Guardiole stiglo je u 65. minuti susreta kada je iskoristio sjajan ubačaj Garuccija i iznimno lošu reakciju Cityjeva vratar Bouzanisa te je glavom pogodio za 2:1. Do kraja susreta više nije bilo pogodaka, a domaća momčad tako je upisala treću ovosezonsku pobjedu iz četiri nastupa.

Victory deklasirao Novozelanđane uz hat-trick Besarta Berishe

Posljednju utakmicu četvrtog kola odigrali su Melbourne Victory i Wellington Phoenix. Nakon poraza u gradskom derbiju u drugom kolu, Victory se u prošlom kolu vratio na pobjednički kolosijek u Adelaideu. S druge strane, Wellington se nalazi na začelju s tri poraza iz tri utakmice i bez postignutog pogotka.

One man penalty show dogodio se na Etihad stadionu, već u prvom dijelu kada je Berisha dva puta pogađa s bijele točke, dok je u drugom dijelu Krishna s druge strane smanjio rezultat na 2:1, također iz kaznenog udarca. Ipak, nešto prije pogotka gostiju, njihov igrač Dylan Fox zaradio je drugi žuti karton pa su domaći u zadnjih pola sata ušli s igračem više.

Posljednjih 20 minuta bilo je kao iz najgore noćne more jer su Marco Rojas, nekadašnji igrač Wellingtona, dva puta, zatim Berisha, po treći put, a na kraju i Mitch Austin postavili konačnih 6:1 za Melbourne Victory.