A-liga: Rekordni Sydney i dalje nezaustavljiv

Ovoga vikenda odigrani su susreti 6. kola australske A-Lige u kojemu je Sydney nastavio nevjerojatan pobjednički niz.

Dvojac iz Melbournea vratio se na pobjedničke staze
Nogometaši Melbourne Cityja i Melbourne Victoryja upisali su domaće pobjede u 6. kolu australske A-lige.

Još u četvrtak kolo su otvorili City i Newcastle Jets, a domaća momčad slavila je s 2-1 na krilima najboljeg strijelca prošle sezone, Bruna Fornarolija. Ipak, valja naglasiti da je Morten Nordstrand, na samom početku utakmice, doslovno s crte uspio promašiti prazna vrata domaće momčadi. Nadu gostima dao je Andrew Nabbout u 35. minuti utakmice, ali bio je to posljednji pogodak na ovome susretu.

Druga utakmica u subotnjem rasporedu bila je između Melbourne Victoryja i Western Sydney Wanderersa. Gostujuća obrambena igra u tom susretu nije bila na razini na kojoj je to Popović htio, to je sigurno, ali poraz u ovoj utakmici najmanji je problem za Wandererse. Puno više problema bit će ukoliko se ne poradi na ‘vječitom problemu’ koji ovu momčad prati već drugu sezonu zaredom. Victory je pogocima Bozanića, Inghama i Beistera stigao do visoke 3-0 pobjede.

Sydney ruši rekorde i nezaustavljivo prolazi ligom
Nedjelja je bila rezervirana za utakmicu u kojoj vodeći i stopostotni Sydney ugošćuje Perth Glory, momčad koja dvije utakmice zaredom ne zna za pobjedu. Bila je to australsko poslijepodne u kojemu je domaća momčad pokazala zašto se nalazi na prvome mjestu, a na krilima Miloša Ninkovića stigla je do šeste uzastopne pobjede. Osim toga, s četiri nova pogotka, oborili su i rekord po broju postignutih pogodaka u početnih šest kola, pa tako on sada iznosi čak 17.

Već u 14. minuti, Ninković je doveo Sydney u vodstvo, da bi Bobo povisio na 2:0 u 38. minuti. Mreže su mirovale do 62. minute kada Rhyan Grant savladava vlastitog vratara i daje nadu gostima. Ipak, u posljednjih desetak minuta, Ninković svojim drugim pogotkom te Alex Brosque postavljaju konačnih 4-1.

Idući vikend igrači Sydneyja imat će prilike izjednačiti svoj rekord po broju uzastopnih pobjeda na početku sezone, a idu u goste Brisbane Roaru.