A-liga: Kolo bez domaće pobjede (VIDEO)

Ovoga vikenda odigrani su susreti trećeg kola australske A-Lige u kojima su gosti odnijeli gotovo stopostotni plijen.

Andy Keogh svladao naftaše

Treće kolo otvoreno je u petak utakmicom između Melbourne Cityja i Perth Gloryja, a obje momčadi u prva su dva kola ostale neporažene. City je upisao dvije gostujuće pobjede, prvo je na Novom Zelandu svladao momčad Wellington Phoenixa, da bi u gradskom derbiju s velikih 4:1 nadvisio momčad Victoryja. S druge strane, Perth Glory je u prvom kolu remizirao protiv Central Coast Marinersa nakon 3:0 vodstva u prvom dijelu, dok je u drugom kolu s 2:0 svladana momčad Wellington Phoenixa. Andy Keogh doveo je goste u vodstvo već u 7. minuti susreta, ali Bruno Fornaroli iz jedanaesterca poravnao je rezultat samo minutu prije kraja poluvremena. U drugom je dijelu još manje minuta, ovoga puta samo četiri, bilo potrebno Keoghu da po drugi puta zatrese mrežu domaće momčadi. Ipak, u 60. minuti Brandan je poravnao rezultat na 1:1. Vrlo raspoloženi Andy Keogh ipak je uspio donijeti pobjedu svojoj momčadi pet minuta prije kraja susreta, a ovo je bio njegov drugi hat-trick u A-ligi, prvoga je postigao još u listopadu 2014. godine.

Victory ostavio Amora na jednom bodu

Druga utakmica subotnjeg dana odigrala se u Adelaideu gdje je domaći United dočekao drugu (ili prvu) momčad iz Melbourne. Prošlogodišnji prvaci dosad su osvojili tek jedan bod, na gostovanju protiv Newcastle Jetsa u prvom kolu, dok su u drugom poraženi od Western Sydney Wanderersa na domaćem terenu. Baš kao ni domaća momčad, ni Victory nije znao za pobjedu jer su u prvom kolu u posljednjim trenucima susreta primili pogodak od Brisbane Roara za izjednačenje, a u drugom kolu teško su stradali u gradskom derbiju protiv Cityja. Sve je počelo vrlo dobro za gostujuću momčad jer ih je njihov najbolji napadač, a prema nekima i najbolji napadač lige, Besart Berisha doveo u vodstvo već u 20. minuti, a s tim se rezultatom otišlo i na odmor. U drugom dijelu puno bolje igrala je Amorova momčad i u 68. minuti predivnim golom Elricha stigla je do izjednačenja. Ipak, gostujućoj momčadi vratilo se za proživljenje traume iz prvog kola pa su ovoga puta oni u samoj završnici uspjeli postići pogodak. U trećoj minuti sudačke nadoknade, mladi Marco Rojas postavio je konačnih 2:1 i svojoj momčadi osigurao je prvi trijumf ove sezone.