3. HNL jug: Solin se približio vodećem Neretvancu, Hajduk II startao porazom na Korčuli

Nakon više od tri mjeseca pauze utakmicama 18. kola nastavljeno je natjecanje u 3. HNL Jug. U pripremnom periodu klubovi su bili aktivni što se tiče transfera, a spomenimo kako je protok igrača ove godine olakšan budući su igrači amateri dobili mogućnost da od 18.01. do 15.02. putem pošte zatraže i dobiju istupnicu od kluba za koji su registrirani, a što je dosad bilo omogućeno samo u ljetnom prijelaznom roku. Osim toga bilo je i nekoliko trenerskih promjena za koje će vrijeme pokazati da li su bile ispravne. Ono što smo saznali je da će se putnik za drugu ligu tražiti između Solina i Junaka koji su jedini iskazali drugoligaške ambicije. Osim toga još veća uzbuđenja nas čekaju u borbi za ostanak gdje je trenutačna razlika između 9. i 18. pozicije četiri boda. Koliko točno klubova će ispasti još nije poznato , zasad je zasigurno da su u pitanju najmanje dva kluba.

Zmaj (B) – Hajduk II 3:2(Lipotić 32′, Žile AG 51′, Vrkić 72′ / Žile 21′, Puljić 42′)

Kolo su u petak zanimljivom utakmicom otvorili Zmaj iz Blata i druga momčad Hajduka. Mladi Splićani su dva puta vodili, domaćin dvaput stizao njihovo vodstvo i na kraju preokrenuo rezultat te slavio s 3:2.

Mosor – Hrvace 2:1(Pezo 7′, Mišerda 63′ s 11m / Maganić 45′)

Posljednjeplasirana momčad iz prvog dijela, Mosor, dobro se pojačala u pauzi te su već na početku pobjedom nad Hrvacama pokazali da žele što prije pobjeći iz opasne zone.

Neretva – Solin 0:1(Kovač 5′) – CK – Hajder (Solin) u 47′

Solin je uspješno prošao teško gostovanje u Metkoviću gdje je nanio prvi ovosezosnki poraz domaćoj Neretvi. Tri boda im je donio Kovač, pojačanje pristiglo iz Dugopolja. Imala je Neretva 40 minuta igrača više no brojčanu prednost nisu ispjeli iskoristiti.

OSK – Zmaj (M) 0:1(Drušković 38′)

Makarski Zmaj je osvojio tri važna boda na gostovanju u Otoku protiv konkurenta za ostanak OSK-a. Utakmicu s dosta opreza i grešaka na kraju je presudio veznjak gostiju Drušković.

Kamen – Neretvanac 3:0(Perković-Šantar 58′ s 11m, M. Jonjić 68′, Juričić90+2′)

Jesenski prvak Neretvanac iz Opuzena uvjerljivo je poražen u Ivanbegovini od Kamena 3:0. I dok se prvih 45 minuta mreže nisu tresle Kamen je u nastavku inicijativu naplatio s tri pogotka za tri bitna boda.

Val – Jadran LP 3:1(Batovanja 17′, T. Ljubas 70′, Pedišić 82′ / A. Musulin 90′)

Mlada momčad stobrečkog Primorca uspješno je ušla u drugi dio. Slavili su 2:0 protiv Omiša zahvaljujući napadačkom dvojcu Mamut-Barać koji su upisali po pogodak i asistenciju.

Croatia – Primorac (B) 0:1(Malčić 66′)

Iznenađujuć poraz na svom terenu doživjela je Croatia iz Zmijavaca. Puni plijen kući su u Biograd odnijeli nogometaši Primorca zahvaljujući iskusnom Malčiću, a osim toga gosti nisu iskoristili najstrožu kaznu u 45. minuti.

Val je na svom terenu bez većih poteškoća svladao Jadran LP s 3:1 te se nalazi iznad zone klubova ugroženih za ostanak.

Junak – Zagora 3:1(Barać 45+1′ i 78′, Buljan 66′ / Pleština 43′)

Ambiciozna momčad Junaka s 3:1 je očekivano svladala Zagoru iz Unešića iako su gosti u 43. minuti šokirali Sinjane i poveli. Ipak, domaćini su se brzo pribrali te na koncu preokrenuli rezultat zahvaljujući ponajviše svom ponajboljem igraču Stipi Baraću.

Parovi 19. kola: Junak – Mosor, Zagora – Val, Jadran LP – Zmaj (B), Hajduk (B) – Croatia, Primorac (B) – Primorac (S), Omiš – Kamen, Neretvanac – OSK, Zmaj (M) – Neretva, Solin – Hrvace.