3. HNL jug: Šibenik može slaviti, gužva na dnu

Odigrano je i 30. kolo 3. HNL jug, a Šibenčani već mogu slaviti. Pobjedom u Splitu i novim kiksom Mosora prednost je narasla na praktično nedostižnih 7 bodova. U drugoj utakmici dana Neretvanac je deklasirao Hrvace. Borba za ostanak u ligi ponudit će do kraja prvenstva najviše uzbuđenja. Većina utakmica odigrana je još u subotu:

RNK‬ ZMAJ mdash; ‪JADRAN‬ LP 1:1(Gojak 38’/ Kraljević 44′)
Samo bod iz ove utakmice ne zadovoljava Makarane, koji su željeli pobjedu i tijekom cijele utakmice su bili bolji protivnik. U 38. minuti Kelez pogađa stativu, a na odbijenu loptu natrčava Gojak i dovodi Zmaj u vodstvo. Minutu prije kraja prvog poluvremena Kraljević sa 2 metra pogađa mrežu i vraća stvari na početak. U drugih 45 minuta nastavlja se dominacija Zmaja, koji nije iskoristio ni jedanaesterac, točnije Čagalj ga je obranio. Vratar gostiju bio je zasigurno igrač utakmice. Iako se pod vodstvom Dražića vidi pomak u igri Zmaja, teška 4 kola očekuju makarskog trećeligaša.

NERETVA‬ mdash; ‪ZAGORA‬ 3:0(Brečić 24’mdash;11m, 74′, 88′)
Nakon dugih 40 dana konačno pobjeda metkovske Neretve. U dvoboju za sedmo mjesto sa 3:0 su pobjedili Zagoru, a junak pobjede bio je Dragan Brečić koji je tri puta pogađao Vukićevu mrežu. Gospodin u kopačkama i godinama jedan od najboljih igrača Dalmacije postigao je prvi hatmdash;trick nakon povratka u matični klub.

JUNAK‬ mdash; ‪lrm;GOŠK‬ 4:1(Ramljak 43′, Vardić 58′, Jelić 76′, Sablić 90+2’/ Veraja 29′)
Iako su gosti u Sinj došli s namjerom da uzmu tri boda, koja bi im puno značila u misiji ostanka u ligi ispraćeni su sa 4 pogotka u svojoj mreži. A počelo je dobro, poveli su preko Veraje, ali Ramljak krajem poluvremena izjednačuje. U drugom poluvremenu dobra igra Junaka koji postižu tri pogotka i napokon malo radosti za sinjske navijače. Dubrovčani su ovim porazom ponovno zauzeli posljednju poziciju.

SOLIN‬ mdash; ‪CROATIA‬ 7:0(Guć 39′, Kapetanović 45′, Hajder 68′, Pavlinović 79′, 90+1′, 90+2′, Božinović 87′)
Sa sedmicom iz Solina idu gosti u Zmijavce, iako su dobar dio utakmice dobro rezultatski stajali. Trenutak koji je prelomio utakmicu je nesmotren start G.Karoglana, za koji je zaradio crveni karton u 54. minuti. Nakon toga totalni raspad gostiju koji primaju 5 golova, a vrijedi istaknuti hatmdash;trick Antonija Pavlinovića. Croatiji također predstoje važne utakmice u brobi za ostanak.

KAMEN‬ mdash; ‪lrm;MOSOR‬ 2:1(Gudelj 44’mdash;11m, Kljenak 54’mdash;11m / Koštić 10′)
Treći uzastopni kiks Mosora, ovaj put poraz u Ivanbegovini od domaćeg Kamena koji se bori za ostanak u ligi. Iako bez nekoliko igrača Mosor je već u 10. minuti preko Koštića poveo, ali u 22.minuti Mrković dobiva drugi žuti karton. Kamenu ne ide iz igre, ali zato iz dva jedanaesterca okreće rezultat i osvaja tri velika boda. Na kraju utakmice i domaći igrač B. Kujundžić je dobio crveni karton zbog napucavanja lopte u predstavnika gostiju. Utakmicu su definitivno obilježili kartoni i kazneni udarci, a Mosor se praktično oprašta od borbe za prvo mjesto.

OMIŠ mdash; PRIMORAC 3:1 (Pivčević, Vučemil, Žaja / Tadić)
Omiš je uvjerljivo nadigrao goste i susjede iz Stobreča, te osvojio važne bodove u ne baš zavidnoj borbi za ostanak u ligi. Pogađali su Pivčević, Vučemil i Žaja te Tadić za goste.

BŠK ZMAJ mdash; VAL 2:2(Vrkić, Šeparović / Grubić, Batovanja)
U Blatu je Val pomalo iznenađujuće uzeo bod na zahtjevnom gostovanju. Zmaj je bio bolja momčad i vodio je do 85. minute kada Batovanja pogađa i donosi bod gostima. Igrače Zmaja već u srijedu očekuje važna utakmica u Opuzenu mdash; polufinale županijskog kupa protiv Opuzenaca.

NERETVANACmdash;HRVACE 6:2 (Štimac, Bubalo, Vasilj 2x, Mihaljević, S.Glasović / Marunica, Mamut)
U malom derbiju kola Neretvanac je u borbi za četvrtu poziciju dočekao goste iz Hrvaca. Pravu golijadu su mogli vidjeti malobrojni gledatelji. Plave je u vodstvo doveo Štimac, da bi odmah u sljedećem napadu prekrasnim pogotkom uzvratio kapetan gostiju Marunica. Potom stvari preuzima nezadrživi Babić, koji prolazi dva puta po desnoj strani obranu protivnika i asistira najprije Bubalu, a onda i Vasilju za 3:1. S tim se rezultatom odlazi na odmor. U nastavku najprije mladi Mamut lijepo prima jednu loptu okrenut leđima, okreće čuvara i zakucava pod gredu nemoćnog Pavlovića. Vasilj postiže svoj drugi pogodak nakon ubačaja Stipe Glasovića, da bi ubrzo i Mihaljević uhvatio Runju na spavanju. Konačnih 6:2 postavlja Stipe Glasović prizemnim udarcem u malu mrežu. Uvjerljiva i zaslužena pobjeda plavih.

HAJDUK II mdash; ŠIBENIK 0:1(Maleš)
Na umjetnoj travi poljudskog pomoćnog igrališta Šibenčani su izgleda zapečatili odluku o novom prvaku lige. Ogromnih sedam bodova čini se nedostižno. U 17. minuti Labrovićeva je momčad povela: Puclin je ubacio s lijeve strane, a Maleš glavom na drugoj stativi poslao loptu iza Grbićevih leđa za vodstvo gostujuće momčadi. Splićani su zaprijetili u dva navrata, prvi je šut obranio Slavica, koji je odlično reagirao i u 30. minuti poslije još jednog šuta domaćih igrača. No da se ipak radi o HNL natjecanju pokazao je tko drugi nego sudac. U 32. Mastelić je centrirao, lopta je u ruku pogodila Živkovića, a sudac Čulina ostao je nijem.

Pitanje prvaka gotovo sigurno je riješeno, do kraja će se najveća borba voditi na samom dnu. Na posljednjoj se poziciji izmjenjuju Dubrovčani i Makarani, a ugroženi su i Kamen, Croatia te Omiš.