3. HNL Jug: Rasplet na jugu odgođen za posljednje kolo

Danas u 17:30 započelo je osam utakmica pretposljednjeg kola ‪3mdash; HNL jug‬. Derbi kola po položaju na tablici igrao se između prvaka Šibenika i trećeg Solina, ali pažnja je bila usmjerena na utakmice koje su odlučivale o ostanku. U nedjelju je na rasporedu utakmica Zagoramdash;Hajduk II. Čak 38 pogodaka viđeno je u ovom kolu:

GOŠKmdash;Omiš 2:1(0:1) (Gavrić,Veraja 11m/Čobanov)
Na lapadskom igralištu odigran je danas derbi začelja, Dubrovčanima gori pod nogama pa im je pobjeda bila imperativ. Šok za malobrojne gledatelja na početku susreta, Omiš je poveo preko Čobanova. S tim rezultatom otišlo se i na odmor. U nastavku Valentino Gavrić pogađa za povratak Dubrovčana u utakmicu. Preokret donosi pak Domagoj Veraja udarcem s bijele točke. GOŠK je osvojio 3 boda i odlučuje sam o svojoj sudbini. U zadnjem kolu putuju u Ivanbegovinu na noge Kamenu u utakmici koja će dati odgovor na pitanje o putniku u niži rang. Omišani unatoč porazu slave, osigurali su ostanak!

Valmdash;Kamen 1:0(0:0)(Duvnjak)
Kamen je u očekivanju tog posljednjeg kola igrao u gostima. Susret s Valom je bio važan, no znajući da su u posljednjem kolu domaćini Dubrovčanima, niti poraz im ne bi previše teško pao. Nakon poluvremena bez golova, Kaštelane je u nastavku u vodstvo doveo Božo Duvnjak. Val je sada i teoretski siguran, a Kamen će (s posljednje pozicije) pred svojim navijačima dočekati GOŠK za rješenje svog pitanja.

Croatiamdash;Hrvace 6:3(3:2) (A.Aračić 2, M.Šuto 2, Ćapin 2/ Bašić Šiško, Barać 2)
Zmijavci slave! Croatia je potvrdila ostanak u ligi i to rezultatom primjerenijim za neke druge sportove. Utakmicu punu preokreta otvara pogotkom Ante Aračić, da bi na 1:1 izjednačio Barać. Uskoro je 1:2, pogađa i Bašić Šiško za goste. Preokretima tu nije kraj, najprije je Ante Aračić izjednačio za Croatiu, a onda na 3:2 postavio Marijan Šuto pred sam kraj prvog dijela. Tek što se krenulo u nastavku Barać svojim drugim pogotkom vraća stvari na početak. Golijadu nastavlja Ante Ćapin, dva gola sjajnog strijelca u kratkom periodu za 5:3 Croatije. Hrvace su prije par kola primile u Opuzenu 6 komada, a da tako bude i u Zmijavcima pobrinuo se Marijan Šuto.

Junakmdash;RNK Zmaj 0:0
Još jedan davljenik danas nije izgubio. Makarani su otišli u Sinj po bod/ove spasa i donekle uspjeli ostvariti zacrtano. U utakmici bez pogodaka, koja je nakratko i prekinuta zbog Maligana i papirnatih traka ubačenih u teren, ostvarili su cilj. Zmaj je uzeo bod i u zadnjem kolu kod kuće čekaju rasterećenu Croatiju, dovoljan im je i bod za ostanak.

Šibenikmdash;Solin 2:3(0:1) (Maleš, G.Živković/Guć,Medak,Perković)
Pred 400 gledatelja prvak je doživio drugi poraz u nizu, ovaj put na svom Šubićevcu. Solin je poveo lijepim golom Guća i s tim se rezultatom odlazi na odmor. U nastavku narančasti kreću bolje i tek što se krenulo izjednačenje donosi Maleš. Kratko je trajala radost prvaka lige, Solinjani postižu 2 gola u samo par minuta i već je 1:3. Medak i Perković su strijelci za momčad s Jadra. Konačni rezultat djelo je Grge Živkovića, koji pogađa iz slobodnog udarca. Nakon dva poraza u nizu Šibenčani u posljednjem kolu putuju u Opuzen na noge efikasnom Neretvancu, kojeg nisu uspjeli savladati u dosadašnja tri susreta u 3.HNL. Solin je ovom pobjedom ugrabio šansu za drugu poziciju na kraju prvenstva, kući bi trebali pobijediti Vala i čekati ishod sa susreta Hrvacemdash;Mosor.

Mosormdash;Jadran 3:1(2:0)(Kordić 2,Renato/Musulin)
Mosor je prije nekoliko kola izgubio teoretske šanse za naslov, ostala im je tek borba sa Solinom za drugo mjesto. Pobjeda protiv Pločana niti u jednom trenutku nije bila upitna, pogađali su dva puta Kordić i Renato. Treba istaknuti da je za Jadranaše gol zabio Ante Musulin, mladić rođen 1997.godine.

Primoracmdash;Neretvanac 2:6 (0:4) (Barać,Ćaleta/Bubalo 3, Štimac 2,Vasilj 11m)
Visoka i uvjerljiva pobjeda Plave Makinje u Stobreču za potvrdu odlične sezone. Furiozno kreće Neretvanac , tek što se krenulo sa centra Bubalo dovodi goste u vodstvo, a u 15. min već je 0:2 mdash; strijelac Štimac. Nije prošlo niti pola sata igre opet Bubalo efektno pogađa, ali ne da se ni Štimac mdash; zabija za 0:4, a igra se tek 35. minuta. Moglo je biti i gore po Primorac da su malo koncentriraniji bili napadači Opuzenaca. U nastavku smo vidjeli po dva pogotka sa svake strane. Bubalo zabija svoj treći, s druge strane smanjuje Barać. Stanislav Vasilj koristi najstrožu kaznu, a konačni rezultat djelo je Ćalete. Osam pogodaka u efikasnoj utakmici, kojom su Opuzenci potvrdili 4. poziciju i još jedna sa 6 pogodaka u mreži protivnika.

Neretvamdash;BŠK Zmaj 3:1(1:0)(Jerković 2,D.Dodig/Šeparović)
Nakon što su preko tjedna pobijedili momčad Dubrovnik 1919 i osvojili županijski kup nogometaši Zmaja došli su rasterećeno na noge Neretvi u Metković. Susret bez rezultatskog imperativa Neretva otvara bolje i vodi pogotkom Frane Jerkovića. U nastavku za 2:0 pogađa Darko Dodig, a onda Jerković postiže svoj drugi zgoditak na utakmici. Jerko Šeparović smanjuje za goste. Slavlje zbog osvojenog kupa očito još traje na Zlinjama.

Zagoramdash;Hajduk II igra se 31.05.2015.
Uoči zadnjeg kola tri momčadi se bore za ostanak, no realno između Kamena i GOŠKmdash;a treba tražiti putnika u niži rang. Hoće li Šibenik okončati sezonu sa tri poraza u Opuzenu te tko će završiti na drugoj poziciji saznat ćemo nakon posljednjih 90 minuta.

POSLJEDNJE KOLO (06.06.2015. 17:30):