3. HNL Jug: Potonuće Mosora, prva pobjeda OSK-a

Ubrzanim ritmom igraju klubovi u 3.HNL jug. Nismo ni odahnuli od uzbuđenja za vikend, a već je na rasporedu bilo novo kolo i to u ritmu Lige Prvaka- utorak, srijeda. Čak su i neke sudačke odluke podsjetile na glamurozno UEFA-ino natjecanje. Prve 4 utakmice odigrane su u utorak.

Prošle sezone borili su se za naslov prvaka, dobar dio prvenstva bili lider, a onda je krenuo pad. Nisu uspjeli završiti niti na drugoj poziciji, a novo prvenstvo otvaraju katastrofalno. Riječ je naravno o Mosoru. U tjednu u kojem su saznali da je utakmica prvog kola registrirana 3:0 za Hrvace, zbog njihovog nedolaska, Mosoraši priređuju još jedan hladan tuš svojim navijačima. Val je dobar ove sezone, Val je u vrhu, ali 4 gola Mosoru u gostima su uvijek vrijedna spomena. Pedišić je zabio 2, po jednoga su dodali T. Ljubas i Batovanja. Val se pjeni, Mosor je preuzeo fenjer, a očekuje ih možda i dodatna kazna zbog nedolaska u Hrvace.

Solinu su svi predviđali borbu za vrh, svi su u najavama isticali momčad s Jadra kao jednog od favorita natjecanja. No muče se Modri za sada. U goste im je došao neuvjerljivi RNK Zmaj, uspio čak i povesti. Solin do kraja utakmice preokreće, no ponovno pobjeda dolazi uz dvojbeni jedanaesterac. U 4 kola – čak 4 kaznena udarca. Poveo je Zmaj, Solin izjednačio iz spomenutog kaznenog udarca, a pobjedu donosi Hajder u 87.minuti. U Zmijavcima je Croatia pravom petardom ispratila Zagoru. Nakon poraza u Pločama, kojeg nisu očekivali, Zmijavčani su se raspucali i čak 5 lopti pospremili u mrežu gostiju.

Na Zlinjama je odigran derbi dana, ako ne i cijelog kola. Sinjski Junak došao je u goste jednom od najboljih domaćina lige. BŠK Zmaj je ove sezone pojačan i izgleda odlično, svakako momčad za vrh lige. Bila je to prava utakmica, tvrda i bez umiranja u ljepoti, no gledatelji su mogli vidjeti 3 pogotka. Krenulo je dobro za goste, najbolji strijelac Plavih pred kraj prvog poluvremena uspijeva pobjeći obrani domaćih i dovodi Junaka u vodstvo. U nastavku izjednačenje donosi Ercegović, a pobjedu Dubrovčanin Baldo Cicijelj.

U Otoku je odigran susret novaka u ligi. Otočani su nakon tri kola promijenili i garnituru dresova, vrativši se bijeloj opremi, u kojoj su bili uvjerljivi lani. I uspjelo je ovo malo sportsko praznovjerje. Nogometaši OSK-a upisali su prve povijesne bodove u 3. ligi. U utakmici s malo prigoda uspjeli su realizirati dvije za 2:0 pobjedu i bijeg sa začelja. Prvi pogodak postigao je Samardžić koji je bio strijelac i u prošlom kolu u Omišu dok je pobjedu u 86. minuti potvrdio Plavša. Primorac je u 50. minuti mogao poravnati no udarac Markovića s bijele točke obranio je domaći vratar Samardžić.

Neretvanac nije dugo uživao u slasti pobjede i prvog mjesta, nakon slavlja nad Neretvom otišli su u Hrvace i doživjeli prvi ovosezonski poraz. Hrvace su u naletu, a Maganić je bio nerješiva enigma danas za goste. Daleko najbolji igrač susreta danas, zahvaljujući njemu Mamut je zabio dva gola, pred kraj susreta pobjedu je potvrdio Čović. Hrvace su ovom pobjedom preuzele i vodeću poziciju na ljestvici, upravo od Neretvanca.

Neretva je dočekala Omiš i nadala se pobjedom zaboraviti opuzensku petardu, krenulo je dobro, zabio je iskusni Frane Jerković već u 16.minuti. No do kraja susreta bod Omiš uspijeva izjednačiti, bolje rečeno Neretvina obrana poklanja pogodak gostima, autogol mladog Dragobratovića. Na jednu ubačenu loptu istrčao je i pokušao boksati, no nes(p)retno se odbija u mrežu. Poslije se iskupio obranom zicera, kada je refleksno obranio šut napadača gostiju.

Hajduk II je na neugodnom gostovanju u Ivanbegovini uvjerljivo nadigrao momčad Kamena. Krenulo je bijelima nakon lošijeg starta u prvenstvo zabilježili su uvjerljivu pobjedu. Tri pogotka postigao je Josip Bašić, a jednoga je dodao Mastelić za konačnih 4:0. Posljednji susret dana odigrali su u Stobreču domaći Primorac i pločanski Jadran. Susret je završio bez golova. Jadranaši su uspjeli i bez Vejića u sastavu stati neporaženi kod favoriziranog Primorca.