3. HNL jug: Opuzenci opet na vrhu, OSK iznenadio Hajduka

Nedjelja je ponudila tri zanimljive utakmice. U Splitu su mladi Hajdukovci dočekali momčad OSK-a, koji su pak nastupili bez nekolicine važnih igrača. Jedan od njih, mladi stoper Marin Karamarko pozvan je u U-18 reprezentaciju. No uspjelo je OSK-ovcima nemoguće, pobijedili su u zadnjim trenucima utakmice favoriziranog domaćina. U 89.minuti na jednu odbijenu loptu Grbića, natrčao je Plavša i donio vrijedna, neočekivana 3 boda svojoj ekipi.

U Opuzenu je odigran derbi kola, favorizirani Solin je došao na Podvornicu po 3 boda. Ali, Opuzen je teško osvojiv, bolje su krenuli domaći i zaredali s prigodama, no Višić je u par navrata lijepo obranio udarce Deaku i Lončaru. Prvu prijetnju Solina bilježimo u 33.minuti, kada Pavlović lijepo brani priliku Vučemilović-Grgića. U nastavku Lončar uzima stvar u svoje ruke, svaki njegov nabačaj je velika prijetnja za gol Solina. Najprije pronalazi Juričića za 1:0, a malo poslije i Antonijo Štimac pogađa za velikih i zasluženih 2:0. Neretvanac je bolja momčad, no nakon drugog žutog Deaka, Solin pokušava pritisnuti sa igračem više. Pavlović je siguran na vratima, obrana odlijeva sve do 4.minute nadoknade kada Pavlinović pogađa iz daljine za konačnih 2:1. Plava Makinja ponovno je na vrhu prvenstvene ljestvice. Iskoristili su Opuzenci i kiks Hrvaca, koje su u Omišu odigrale bez zgoditaka sa domaćinom.

U subotu su odigrani ostali susreti, a možda najzanimljiviji par bio je Val – BŠK Zmaj. Neporaženi blajski Zmajevi došli su u Kaštela, ove sezone dobrom Valu. No dvije momčadi s vrha, koje su kombinirano postigle 20 golova u 4 kola, ipak su razočarale malobrojne gledatelje. Po sparnom vremenu i ne baš najboljem travnjaku odigrali su susret bez pogodaka. Bod na teškom gostovanju svakako je uspjeh za Blaćane, koji su u očekivanju kup susreta sa Interom bili bez nekolicine važnih igrača. No i takvi su bili dovoljno dobri za bod u gostima i ostanak na prvom mjestu, makar do nedjelje. U Pločama je domaći Jadran krenuo nervozno u susret protiv Kamena, isključen je u ranoj fazi susreta Petrović zbog udaranja protivnika. No, i sa igračem manje Pločani uspijevaju naći put do mreže gostiju, precizan je bioPrimorac. Do kraja susreta brojčanu nadmoć koristi Mirko Žaja i donosi bod Kamenu.

Junak je uvjerljivo slavio protiv Croatije iz Zmijavaca. Bila je ovo utakmica potpune dominacije Plavih, mogli su i uvjerljivije slaviti, no poneka vratnica ili manjak smirenosti u završnici spasio je goste i težeg poraza. Dva pogotka postigao je Sablić, a jednoga Božinović. Počasni pogodak za goste djelo je Ante Ćapina. U subotu je prvu pobjedu zabilježio i Mosor. Nakon lošeg ulaska u prvenstvo i još uvijek neregistrirane utakmice prvog kola igrači Mosora, pronašli su žrtvu za prvo slavlje u novoj sezoni. Makarska je bila više nego dobar domaćin, Zmaj opet opasno tone prema dnu i borbi za ostanak, a za vikend im dolazi vodeći Neretvanac. Jedini pogodak na utakmici djelo je Vučemilović-Alegića na asistenciju Bobana.

Na Borovištu su susret 5.kola odigrala i dva kluba koja još ne znaju za slast pobjede u novom prvenstvu. Zagora je dočekala stobrečkog Primorca. Nakon prvog dijela derbija začelja nije bilo pogodaka, gosti dolaze u vodstvo preko Tomaša u 71.minuti. Pred sam kraj utakmice, sudac Grčić iz Dicma pokazuje na bijelu točku za Zagoru. Minuta je 88. trener gostiju bijesan, nabija bocu sa vodom. Isključenje za trenera Primorca Milića, a bod domaćinu donosi Ante Baraćudarcem s bijele točke. Drugi Primorac, onaj biogradski, dočekao je na svom igralištu metkovsku Neretvu. Poveli su domaći rano preko Bačkova, da bi bod nekadašnjem prvoligašu donio Brečić lijepim udarcem u 70.minuti. Novi bod na kontu Neretve, ponovno na pogon svog najboljeg igrača.

Val – BŠK Zmaj 0:0
Primorac – Neretva 1:1 (Bačkov / Brečić)
Jadran LP – Kamen 1:1 (Primorac / Žaja)
Junak – Croatia 3:1 (Sablić 2x , Božinović / Čapin)
Zagora – Primorac 1929 1:1 (A.Barać 11m / Tomaš)
RNK Zmaj – Mosor 0:1 (Vučemilović-Alegić)
Neretvanac – Solin 2:1(Juričić,A.Štimac/Pavlinović)
HajdukII – OSK 0:1(Plavša)
Omiš – Hrvace 0:0

Sljedeće kolo na rasporedu je 26. i 27.rujna, zanimljivo će biti upravo u Metkoviću gdje gostuje Hajduk II.