Primorac B. – Val 2:3 (Ju.Bašić, Lazarevski / Pedišić 11m, Čulić, Knežević)
Solin – Kamen 2:0 (Kapetanović, Pavlinović)
Zmaj M. – Primorac S. 1:0 (Dan.Rašić 11m)
Neretvanac – Croatia 4:1 (Mihaljević 11m, Štimac, ag Garac, Tomas/ M.Šuto)
Hajduk II – Junak 2:2 (Mastelić, Sršen / Klarica, Buljan)

U Splitu je druga momčad Hajduka igrala protiv sinjskog Junaka. Gosti bolje otvaraju susret i vode već u 15. minuti nakon što je Pajčić pronašao Klaricu, a ovaj glavom šalje loptu iza leđa Grbića. Samo 8 minuta kasnije već je 1:1, Relota je povratnom loptom pronašao Mastelića. Potpuni preokret uslijedio je u 39. minuti, Sršen je izašao sam ispred golmana Banića i savladao ga za 2:1. Konačnih 2:2 postavlja Buljan na asistenciju Jandreka u 64. minuti. Do kraja susreta prigode su imale obje momčadi, no na kraju po bod svakome.

Jesenski prvaci, ekipa Neretvanca iz Opuzena

U Opuzenu je Neretvanac dočekao goste iz Zmijavaca u derbiju kola. Gosti su bolje krenuli u utakmicu i imaju prvu šansu, udarac Vukovića odsjeda na gredi. Par minuta poslije Plavi vode. Štimca u kaznenom prostoru ruši Karoglan, a siguran realizator najstrože kazne je Ante Mihaljević. U nastavku Neretvanac podiže ritam, za 2:0 strijelac je Štimac. Treći gol domaćina dolazi nakon prodora Lončara, njegov šut golman Županović brani, ali se lopta nes(p)retno odbija od Garca i završava u mreži za visokih 3:0. Marijan Šuto donio je smanjenje rezultata, no nada je trajala kratko. Odmah što se krenulo s centra Tomas nakon solo akcije postavlja konačnih 4:1. Neretvanac je ovom pobjedom osigurao naslov jesenskog prvaka. Druga najmlađa ekipa lige, koja je i ovu utakmicu započela sa osmoricom mlađih igrača, odigrala je najbolju jesen i zasluženo slavi.

Najbolji u Dalmaciji

#JESENSKI #PRVACI Poštovani, nakon tri godine pauze ponovo smo prvaci Dalmacije. Idemo još jače u nastavku, idemo sa najmlađom ekipom i rang više. AMERIKA I ENGLESKA BIT ĆE ZEMLJA OPUZENSKA.

Posted by NK Neretvanac Opuzen on Sunday, November 22, 2015

U pretposljednjem kolu odigran je i posljednji od tri lokalna derbija Cetinske krajine – onaj između Hrvaca i OSK-a. Završilo je 3:0 za domaće iako prema izvještajima taj rezultat ne sugerira prava zbivanja na travnjaku. OSK je prema njima kontrolirao utakmicu, bolje stajao ali Hrvace su u pravo vrijeme zabijale tako usmjerile utakmicu na svoj mlin. Dva pogotka postigao je Ivan Vuković dok je jedan dodao Igor Čović.

Posebno efikasan je bio susret Primorac iz Biograda te Vala. Završilo je na kraju 3:2 za goste iz Kaštela koji su do pobjede došli u 93. minuti. Tri puta su gosti vodili, dvaput se domaćini vraćali, ali treći put nisu mogli. Val je poveo u 32. minuti s bijele točke preko Pedišića da bi šest minuta kasnije poravnao Jure Bašić. U 69. minuti za 1:2 zabija Čulić da bi u 83. stvari na početak vratio kapetan domaćih Lazarevski. Potom je došla spomenuta 93. minuta kada je veliko slavlje gostima, koji su u Biograd došli sa samo dva pričuvna igrača i pričuvnim vratarom, donio Ivan Knežević.

Neretva je i dalje najpoželjniji gost, u ovom kolu su gostovali kod posljednje plasiranog Mosora koji ih je svladao s 2:0. Započeo je Mosor s 4 napadača i takav ofenzivan pristup im se isplatio. Nakon prvih 45 minuta bez pogodaka mrežu gostiju načeo Barbarić dok je tri boda u 79. minuti potvrdio mladi Luka Anković. Treba svakako navesti da je Neretva nastupila sa čak 4 igrača rođenih 1998. ili mlađima; Drago Kuran, Luka Bubalo, Ivan Popović i Danijel Šutalo našli su se u prvih 11 trenera Gujinovića. Podatak koji unatoč porazu mora radovati metkovske ljubitelje nogometa. Mosor je i dalje posljednji, no ovom je pobjedom zadržao priključak sa ostatkom klubova.

U pretposljednjem kolu jesenskog dijela prvenstva nogometaši blatskog Zmaja su doživjeli drugi uzastopni poraz. Na stadionu Anđelko Marušić “Ferata” zasluženo je slavio domaćin Omiš. Jedini gol na utakmici postigao je mladi Duje Bilić i osigurao 7. poziciju svojoj momčadi. Zmajevcima je ovo drugi uzastopni poraz te su malo pokvarili dojam na kraju jako dobre polusezone.

Vrijednu, ali teško izborenu pobjedu ostvario je drugi Zmaj, onaj iz Makarske koji je sa ova tri boda ukupno prikupio njih 17. Pogodak koji je donio tri boda momčadi Petra Talajića postigao je Danijel Rašić iz kaznenog udarca u 55. minuti.

Vatreno je opet bilo u Pločama. Krenimo od samog kraja, u 82. minuti Milinković trese mrežu gostiju (koju je čuvao igrač, no o tome nešto kasnije). Glavni sudac utakmice Ivo Perković iz Splita pokazao je na centar nakon čega su ga okružili igrači Zagore. Potom na intervenciju pomoćnika mijenja odluku te je pogodak poništen. Delegat je odluku u svom izvješću ocijenio pogrešnom. Prvo je u toj cijeloj gužvi crveni karton zbog nesportskog ponašanja dobio trener Zagore Marko Sičić, a drugi žuti dobio je i igrač Zagore Ivan Borzić. Nakon što je Perković donio odluku kako ipak nema pogotka, u teren je utrčao trener Jadrana Luka Ploče Pavo Mustapić te je i on isključen. Nakon završetka utakmice uslijedili su i verbalni napadi na suce. Zabilježen je i jedan kuriozitet. U 44. minuti ozlijedio se Nikša Vukić, vratar Zagore, a kako su gosti u Ploče stigli sa samo jednim vratarom, tu ulogu je do kraja odradio Nikola Ivan Rodić, te je uspješno sačuvao mrežu nedirnutom unatoč primljenom pogotku. Pločani bijesni na sudačke odluke, dok su gosti mogli slaviti bod osvojen na Jadranovom.

Solin je na blatnjavom i raskvašenom terenu slavio protiv Kamena. Dovoljan je bio po jedan gol u svakom poluvremenu, za to su se pobrinuli Kapetanović i Pavlinović. Kamen je bio lišen usluga Žaje, B. Kujundžića i Žužula te nije uspio ponuditi bolji otpor. Ovim je porazom Kamen dodatno potonuo na ljestvici, dok se Solin vratio na drugu poziciju, s koje ga je mogla maknuti samo pobjeda Croatije u Opuzenu u nedjelju.