Kamen – Croatia 0:1
(M. Šuto)

Hrvace – Junak 2:3 (Čović, Mamut / Sablić x2, Klarica)

Neretvanac – Hajduk II 1:1 (Deak/Luetić)

Nogometaši OSK-a imaju zanimljive serije – u prvenstvo su ušli s 3 poraza, potom su uslijedile 3 pojede, a nakon njih ponovno 3 poraza. Jučer su sa uvjerljivih 3:1 svladali BŠK Zmaj te im nanijeli prvi poraz u sezoni. Slijedi li to nova serija od 3 pobjede? Otočani su imali i motiv više, naime ovih dana se slavi Dan Općine Otok i blagdan Sv. Luke te su na najbolji mogući način čestitali svojim sumještanima. Bila je to odlična partija domaćih koji su poveli u 20. minuti preko Dominika Plavše kojem je asistirao raspoloženi Grgat. U drugom dijelu OSK je kontrolirao utakmicu te na 2:0 povećao preko jokera s klupe Filipa Omazića, koji je zabio glavom nakon kornera. Da je trener domaćih Petar Bašić pogodio sa izmjenama pokazalo se i u 89. minuti kada je efektno petom na asistenciju Omazića zabio Ante Banić-Škojo, koji je također ušao kao zamjena. Gosti su smanjili u 90. minuti s bijele točke, a strijelac je bio Antonio Lipotić. I za kraj zanimljivost, a to je da je na golu Zmaja bio Otočanin Martin Vugdelija.

Možda najveće iznenađenje kola vidjeli smo u Solinu, gdje je posljednje plasirana Zagora uzela bod kod favoriziranog domaćina. Nakon poluvremena bez pogodaka, na početku drugog dijela gosti ostaju sa igračem manje, nakon što je dva žuta kartona zaradio Pleština. Brojčanu prednost koristi Hajder i pogađa za 1:0 modrih. Kad je već izgledalo da će minimalno vodstvo sa igračem više biti dovoljno, ukazao se Šime Deur i pogodio za veliki bod Zagore, koja i dalje ostaje posljednja, ali pristupom i igrom je dokazala da može mnogo bolje. Solin je i sa ovim bodom prenoćio na vrhu ljestvice, barem do susreta u Opuzenu, no ako žele do naslova morati će modri pružati uvjerljivije predstave.

Mosor
je rano poveo protiv stobrečkog Primorca, već u 5. minuti golman gostiju Jakelić je pocrvenio, odmah potom Vučemilović-Alegić sigurno realizira najstrožu kaznu. Sa igračem manje gosti, preko Tomaša, dolaze do izjednačenja. U nastavku opet repriza prvog dijela, najprije Vučemilović-Alegić ponovno pogađa sa bijele točke, Primorac ostaje s još jednim čovjekom manje. Sa golom zaostatka i sa dva čovjeka manje, gosti uspijevaju šokirati okupljene gledatelje te u sudačkoj nadoknadi Boljat postiže pogodak za 2:2.

U Metkoviću su domaća Neretva i Val podijelili bodove. Dva puta Neretva se vraćala iz rezultatskog minusa, pogodili su Jerković i Dodig, ali snage za potpuni preokret nije bilo. Val je dva puta vodio, dva puta je dalekometno pogađao Čulić mrežu Rolja, Neretva se oba puta uspješno vraćala u igru. Tragičar susreta zapravo je mladi Nikola Marinović, koji se dva puta našao u matnoj situaciji, ali je oba puta loše tukao i tako propustio osigurati svojoj ekipi pobjedu. Pred kraj susreta isključen je i trener gostiju Adamović zbog prigovora. U Makarskoj je odigran dvoboj domaćeg Zmaja i pločanskog Jadrana. Nakon što su tijekom tjedna izgubili Vejića i Milinkovića zbog crvenih kartona, Jadranaši su se teško mogli nadati uspjehu. Tako je i bilo. Crveni su rano poveli, najprije Andrijašević, a onda i Brnić osigurali su Zmaju nova tri boda, s kojima su prestigli Pločane na ljestvici. Jadran nakon solidnog početka pada, sada su već treći od kraja sa samo 2 boda više od posljednje Zagore.

U derbiju imotske krajine Croatia je nakon velike borbe odnijela pobjedu iz Ivanbegovine. Jedini pogodak na utakmice djelo je Marijana Šute za veliko slavlje gostujućih navijača. Treća pobjeda zaredom ove sezone vrlo dobrih Zmijavčana. Kamen je osjetio izostanak Marina Jonjića i Petra Brkana te se nije uspio nametnuti na svom terenu. U posljednjem susretu subote biogradski Primorac uzeo je vrijedan boda na gostovanju kod Omiša. Poveli su gosti nakon najstrože kazne, koju je sigurno realizirao Vedran Ješe. Prekrašaj za najstrožu kaznu napravio je Pivćević. U nastavku je bod domaćinu osigurao Marin Koštić.

Nedjelju je otvorio sudar Neretvanca i Hajduka II. U vrlo dobroj i dinamičnoj utakmici, na momente i žestokoj, svidio se vratar Hajduka Ljubić, koji je u nekoliko navrata spašavao goste. Pogađali su Opuzenci vratnice, imali više izrazitih prigoda, no pobjeda je mogla otići na obje strane. Hajduk je poveo preko Luetića, izjednačio Deak. Svakako treba izdvojiti fantastičan potez mladog Paponje, koji je sa nekih 25 metara iz voleja pogodio gredu, a lopta se odbila ispred same crte Ljubićeva gola. Samo u sudačkoj nadoknadi bilježimo 3 velike prilike. Najprije Mihaljeviću sjajno brani vratar Hajduka, Kraljević potom pogađa novu stativu, a iz kontre Žile ne koristi zicer. Poslije utakmice u mjestu koje diše hajdučki, Opuzenci su organizirali zajedničko druženje i praćenje utakmice Hajduka u Koprivnici.

Najviše se iščekivao derbi Cetinske krajine – susret između Hrvaca i Junaka. Prisutni gledatelji (oko 1000) nisu ostali razočarani, bilo je poprilično uzbudljivo (5 pogodaka, promašeni kazneni udarci, crveni kartoni), a spomenimo i to kako su delegacije klubova prije utakmice bile na zajedničkom ručku. Iako konačan rezultat (pobjeda Junaka 2:3) sugerira tijesnu utakmicu to na terenu ipak nije bilo tako. Junak je bolji takmac u svim segmentima, imali su vodstvo od 3:0 da bi domaćini ipak uspjeli ublažiti poraz. Poveo je Junak u 16. minuti preko Željka Sablića koji je još jednom podsjetio zašto ga se smatra najboljim napadačem lige. Nakon dvije minute zbog igranja rukom gostujućeg igrača sudac pokazuje na bijelu točku, a udarac domaćeg Ajdukovića završava na vratnici. Imao je Junak u prvom dijelu još nekoliko prigoda, a u 43. minuti u istoj akciji dvaput pogađaju gredu (Sablić i Jandrek). Junak je i u drugom dijelu stvarao šanse, a do povećanja vodstva dolazi u 61. minuti kada je domaći branič Borozan u kaznenom prostoru srušio Jandreka te zaradio drugi žuti karton i isključenje. Za razliku od domaćih gosti svoj kazneni udarac realiziraju, precizan je bio Sablić. U 64. minuti kod gostiju je zbog udaranja igrača bez lopte isključen Jure Gale tako da nisu dugo imali brojčanu prednost na terenu. U 75. minuti nakon brze akcije Junak odlazi na 0:3 preko Krešimira Klarice i sve je bilo riješeno. Tri minute kasnije poslije kornera na 1:3 smanjio je Igor Čović da bi u 91. minuti konačan rezultat postavio Ivan Mamut. Hrvacama je ovo prvi poraz dok Junaka sada čeka novi derbi-susret – u Sinju protiv Solina.

Lijepo izvedeni jedanesterac Sablića za 0:2. Trenutno je 3:2 za Junak